Zobacz naszą ofertę dostępną pod adresem: SalonSnu.pl/Stelaże-Bez-Regulacji

Najczęściej spotykane stelaże do łóżek to stelaże z giętych listew osadzonych w elastycznych uchwytach.

Pod wpływem nacisku listwy uginają się dzięki czemu odciążony jest materac. Elastyczne listwy sprawiają bowiem, że siła zgniotu materaca zmniejsza się, a tym samym materac jest mniej eksploatowany. Poniżej dla przykładu w galerii trzy stelaże Mk foam Koło.

 Możemy napisać, że dobry stelaż do łóżka jest potrzebny jak amortyzatory do auta. Przedstawione na zdjęciach stelaże to Twinpack, Duoflex oraz Trioflex. Śmiało można stwierdzić, że stelaż Twinpack to wersja podstawowa, nie zapewni nam jednak takiego komfortu wypoczynku jak stelaż Trioflex.

Warto zainwestować w lepszy stelaż ponieważ znacząco poprawia on komfort naszego wypoczynku, nawet jeśli nie jest to odczuwalne od razu, to nasze ciało po czasie to odczuje. Warto jest więc wydać odrobinę więcej nie tylko w dobry materac ale i dobry stelaż. Jeśli możesz sobie pozwolić na trochę większy wydatek, warto byłoby się zastanowić nad zakupem stealaża Trioflex.

Różnica pomiędzy stelażem Trioflex (stelaż bukowy) a stelażem Twinpack(brzozowy) jest znacząca. Stelaż Trioflex posiada więcej listew giętych, które są osadzone na specjalnie modelowanych uchwytach umożliwiających listwom stelaża idealną współpracę z materacem, dla zapewnienia najlepszego podparcia ciała. Trwałość drewna bukowego jest także większa, niż drewna brzozowego.

Rozmiary stelaży są dopasowane do większości obecnie produkowanych łóżek. Aby swobodnie umieścić stelaż w łóżku producenci przyjęli normę, iż stelaż będzie miał 1cm mniej niż szerokość materaca i 4cm będzie krótszy.

Do łóżek o rozmiarach szerokości do 120cm polecamy stelaże w całości, natomiast powyżej 140cm szerokości łóżka warto wybrać 2 oddzielne stelaże, aby stelaż nie przenosił drgań obracającej się, czy wstającej osoby.

Zobacz stelaże do łóżek bez regulacji na SalonSnu.pl/Stelaże

Dowiedz się więcej o stelażach regulowanych: KomfortSnu.pl/Stelaże-Regulowane-Ręcznie

Więcej tematów na blogu

Serta

Serta to amerykańska firma specjalizująca się w produkcji materacy, która została założona w 1931 roku. Jest jednym z największych producentów materacy na świecie i oferuje szeroki wybór produktów, w tym materace piankowe, hybrydowe i sprężynowe. Serta stała się...

czytaj dalej

Sealy

Amerykańskie materace Sealy to nowoczesne, luksusowe materace hybrydowe. Połączenie tytanowych sprężyn z innowacyjnymi piankami daje trwałość, komfort jak nigdy dotąd.

czytaj dalej

Więcej informacji o naszych znakomitych produktach do snu, znajdziesz w naszym sklepie internetowym: salonsnu.pl

Salon materacy Komfort Snu
Wygodny materac - salon z materacami