Kołdry na lato

Spis treści wpisu:

Kołdry na lato

Pełną ofertę kołder letnich znajdą Państwo na stronie SalonSnu.pl/Kołdry-na-lato.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jakie korzyści przynosi nam letnia kołdra. Najważniejszą zaletą jest niewielka waga i grubość. Wraz z nadejściem lata temperatura w nocy jest wyższa, a co za tym idzie cieplej jest w naszych sypialniach i zaczynamy się pocić. Letnia kołdra zwiększa komfort termiczny, poprawia cyrkulację powietrza, a także odprowadza wilgoć co zapewnia nam wygodę. Pamiętajmy, że w zdrowych i komfortowych warunkach nasz sen jest wydajniejszy, a to skutkuje lepszym samopoczuciem w ciągu dnia. Dzięki technologiom stosowanym w dzisiejszych czasach mamy możliwość wyboru spośród szerokiej gamy kołder tą idealną dla nas.

Zalety kołder letnich:

 • wygoda- kołdra jest lekka i mała (wszędzie się zmieści),
 • dobrze odprowadza wilgoć i poprawia cyrkulację powietrza- nie rozwijają się w niej grzyby,
 • zwiększa komfort termiczny absorbując ciepło lub uwalniając je wtedy kiedy tego potrzebujemy,
 • zapewnia higieniczność- możliwość prania w pralce do 60oC,
 • antyalergiczna,
 • możliwość stosowania latem oraz przez cały rok w cieplejszych sypialniach,
 • dzięki swoim właściwościom rano budzimy się się wypoczęci z poczuciem świeżości,
 • idealne rozwiązanie dla osób pocących się.

Wypełnienie kołder letnich

Włókno HCS jest idealnym wypełnieniem kołder letnich, wyprodukowanym przez firmę AdvanSA, która jest liderem na rynku w technologii włókien i tkanin w wielu różnych gałęziach przemysłu. 4-kanalikowa budowa włókna zwiększa właściwości termoizolacyjne oraz sprężystość. Dodatkowo włókno pokryte jest silikonem, któremu zawdzięczamy miękkość oraz dodatkową sprężystość. Wypełnieniem kołdry jest włókno w postaci wysokosprężystej włókniny. Kołdry z wypełnieniem HCS to z reguły kołdry letnie ale sprawdzają się też w dobrze ogrzanych sypialniach.

Technologia Outlast opracowana została pierwotnie dla NASA w celu ochrony astronautów przed wahaniami temperatury, ma na celu redukowanie wahań temperatury. Technologię outlast stosuje się w produkcji kołder aby zwiększyć komfort naszego snu. Kołdra absorbuje ciepło wtedy, kiedy ciało jest rozgrzane, a następnie uwalnia je gdy temperatura ciała obniża się. Proces ten powtarza się wielokrotnie w ciągu nocy, dzięki czemu zawsze zachowana jest idealna temperatura. Na uwagę zasługuje główna cecha włókna pozwalająca na optymalizację temperatury organizmu podczas snu. Odbywa się to dzięki mikrokapsułkom wtopionym we włókno w środku których zamknięty jest materiał przemiany fazowej – PCM. Kuleczki te zależnie od potrzeb mogą chłodzić, grzać lub być neutralne.

Zalety technologii Outlast:

 • wyrównuje temperaturę –> zwiększa komfort termiczny,
 • redukuje pocenie —-> daje uczucie chłodu i świeżości,
 • absorbuje i magazynuje nadmiar ciepła —> zapobiega przegrzaniu,
 • oddaje zmagazynowane ciepło—> zapobiega wychłodzeniu,
 • spełnia swoje funkcje w każdych warunkach —> uniwersalny,
 • stosowany w różnych rodzajach tkanin –> wszechstronny,
 • struktura niewidoczna gołym okiem —> nie zmienia wyglądu produktu końcowego.

Dostępne kołdry

Kołdra Super Summer – Innowacyjna włóknina Outlast, z której wykonana jest kołdra reguluje temperaturę naszego ciała zwiększając komfort termiczny podczas snu. Dodatkowo włókno Bamboo zawarte w kołdrze działa antygrzybicznie i antybakteryjnie, dzięki czemu idealnie nadaje się dla alergików. Dodatkowo reguluje poziom wilgoci w trakcie użytkowania.

Kołdra dostępna w sklepie online: SalonSnu.pl/Kołdra-Super-Summer.

Kołdra letnia Outlast AMZ idealnie dopasuje się do Twoich potrzeb. Kołdra letnia Outlast tworzy korzystny mikroklimat, zapobiega przegrzewaniu się i poceniu podczas snu. Jest lekka i przyjemna w dotyku idealna w okresie letnim. Najwyższej jakości tkaniny, nowoczesne technologie oraz bezpieczne materiały użyte do produkcji sprawiają że kołdry Outlast są polecane nawet osobom z alergiami. 
Kołdra dostępna w sklepie online: SalonSnu.pl/Kołdra-Letnia-Outlast.

Kołdra letnia BAMBOO AMZ to połączenie najlepszych cech bawełny i bambusa. Posiada właściwości antybakteryjne i antyseptyczne, zwiększa trwałość oraz zapewnia wyjątkową miękkość i delikatność. Kołdra BAMBOO jest Idealna  dla alergików oraz osób z nadwrażliwą skórą i lubiących kontakt z naturalnymi włóknami.
Kołdra dostępna w sklepie online: SalonSnu.pl/Kołdra-Letnia-Bamboo.

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Jak urządzić nowoczesną sypialnię?

Jak urządzić nowoczesną sypialnię? Praktyczne porady i inspiracje Nowoczesna sypialnia to przestrzeń, która łączy w sobie funkcjonalność, wygodę i styl. Aby stworzyć takie wnętrze, warto zwrócić uwagę ...