Materace kieszonkowe

Materace kieszeniowe

Zobacz materace kieszeniowe w naszym sklepie online: SalonSnu.pl/Materace-Kieszeniowe

Czym są sprężyny kieszeniowe?

Sprężyna kieszonkowa to system sprężyn umieszczonych w bawełnianych woreczkach (oddzielnych kieszonkach), zwiększający niezależną pracę pojedynczych sprężyn, co gwarantuje ułożenie kręgosłupa we właściwej pozycji .

Jakie znaczenie ma ilość sprężyn w materacu? Im ich liczba jest większa tym lepiej (standard) ok. 250szt/m2 – ceny od 300zł – 500szt/m2 (multipocketowe) za ok. 1000zł – 1000szt/m2 za 2500zł.

Sprężyny kieszonkowe różnią się nie tylko średnicą zwoju sprężyny(im mniejsza tym więcej na m²), ale też średnicą drutu. Tak zróżnicowane sprężyny tworzą wkłady wielopolowe (3,5,7 lub 9 stref twardości).

Formatki sprężynowe nazywane również interaktywnymi, dostępne są w wariantach o różnej wysokości oraz średnicy drutów i sprężyn. Taka sprężyna stopniowo zwiększa swoją nośność pod wpływem nacisku, dzięki temu materac dopasowuje się do budowy osoby śpiącej.
Zobacz np. materace Stearns & Foster

Budowa sprężyn kieszonkowych powoduje, iż pod naciskiem ciała materac ugina się tylko w określonym miejscu – tam gdzie mamy bardziej zaokrąglone kształty. Dzięki temu, gdy leżymy na wznak, kręgosłup układa się w kształcie litery S, a kiedy na boku w linii prostej. Dlatego też materace wyposażone w sprężyny kieszeniowe zaliczane są do grupy rehabilitacyjnych.

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły: