Poduszki ortopedyczne

Zobacz dostępne w naszej ofercie poduszki ortopedyczne: SalonSnu.pl/Poduszki-ortopedyczne

Najbardziej wrażliwy odcinek kręgosłupa to część szyjna. Wymaga prawidłowego ułożenia by poprawnie, anatomicznie ułożyć kręgi. Pozwoli to rozluźnić wszystkie mięśnie unikając skutków niewłaściwego podparcia np. bólów głowy czy dolegliwości ramion. Profilowane podgłówki lateksowe lub termoelastyczne odpowiadają swą konstrukcją budowie Twojego ciała, gwarantując właściwe ułożenie w każdej pozycji leżącej „bocznej” i „na wznak”.

Jak dobrać podgłówek?

Z doświadczenia wiemy, że nie jest to łatwe. Każdy indywidualnie powinien dobrać go w zależności od budowy ciała, twardości materaca, czy upodobań. Im ramiona szersze tym poduszka powinna być wyższa. Jeśli jednak mamy bardzo miękki materac trzeba to wziąć pod uwagę, że zagłębi się ciało w materacu i nie potrzeba tak wysokiego podparcia, jak na twardym.

Zanim więc kupisz podgłówek połóż się na nim i poleż chwilę. Druga osoba niech zobaczy czy leżąc na boku odcinek szyjny kręgosłupa jest w linii prostej.

Czasem klienci pytają nas o poduszki rehabilitacyjne, a czasem o ortopedyczne. Zwykle mają na myśli to samo: poduszkę która zapewni im właściwe ułożenie kręgosłupa w części szyjnej. Sprawi, że ustąpią bóle kręgosłupa lub pleców. Poduszki są bardzo urozmaicone jeśli chodzi o to z czego są wykonane, jaki mają kształt i wysokość. Cena idzie wraz z jakością w górę.

Zobacz poduszki lateksowe lub poduszki termoelastyczne.

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły: