Rodzaje pokrowców na materac

Spis treści wpisu:

Rodzaje pokrowców na materac

 Pokrowce na materac – przegląd

Wybierając odpowiedni materac również powinniśmy zwrócić uwagę na pokrowiec. Nie tylko w formie wizualnej czy nam się podoba ale głównie pod względem użytkowym. Głównym zadaniem pokrowca na materacu jest przede wszystkim jego ochrona oraz szereg innych dodatkowych funkcji: zabezpieczenie przed bakteriami, właściwości relaksujące przez zastosowanie dodatkowych olejów aromatycznych, oraz komfortowe poprzez zastosowanie w pokrowcu pianki termoelastycznej. Z pośród szerokiej oferty pokrowców możemy wymienić następujące: na bazie naturalnych składników, o właściwościach antybakteryjnych, termostatycznych, przeciwpotnych, jak i antyalergicznych.

Pokrowce na bazie naturalnych składników

Aloe Vera- pokrowiec może być pikowany antyalergiczną owatą 400g/m2, zawarty w pokrowcu aloes pielęgnuje skórę i odżywia ją, dzięki czemu ma właściwości regenerujące. Wspomaga krążenie krwi oraz ma działanie antybakteryjne. Pokrowiec ten można prać w temperaturze do 40°C.

Bamboo- pokrowiec może być pikowany obustronnie pianką wysokoelastyczną. Tkanina wykonana z naturalnego włókna bambusowego, bawełny i poliestru. Ten nowo powstały materiał jest przyjazny dla środowiska i posiada znakomite właściwości nadające się do zastosowania w materacach. Jest jedwabiście miękki i przyjemny w dotyku. Pokrowiec Bamboo w naturalny sposób izoluje mikroorganizmy. Pokrowiec można wyprać w temp. do 60°C.

Lavender- jest nasączony olejkiem z kwiatu lawendy. Wdychanie olejku lawendowego zapewnia właściwości relaksujące zarówno ciało jak i umysł. Lawenda to świetny środek na nerwice oraz fizyczne objawy spowodowane stresem takie jak: napięciowe bóle głowy, migrenę, oraz bezsenność. Olejek lawendowy jest uważany za środek balansujący emocje, podnoszący na duchu, łagodzący depresję. Pokrowiec można wyprać w temp. do 60°C.

Oliva- pikowany z włóknem klimatyzującym o gramaturze 300g/m2. Wykorzystuje jeden z najbardziej skutecznych leków, jakie stworzyła Matka Natura – oliwki, który działa na nas przez cały czas naszego snu. Ogranicza procesy starzenia, dzięki zawartym w pokrowcu mikrokapsułkom, które stopniowo na skutek ciepła uwalniają dobroczynne składniki dla naszej skóry , działając nawilżająco na poziomie PH skóry zbliżonym do naturalnego. Pokrowiec zaprojektowano tak, aby tanina ułatwiała oddychanie całą powierzchnią skóry, odbierając z niej nadmiar ciepła i wilgoci. Pranie dopuszczone jest w temperaturze do do 60°C.

Eucallys- pokrowiec może być pikowany pianką termoelastyczną pianką Mind Foam 2 cm(60 kg/m3) z dodatkiem wyciągu z eukaliptusa, znanego środka antyseptycznego. Wspomaga leczenie ran, wspomaga układ oddechowy. Zapewnia dodatkowy komfort oraz miłe odczucie miękkości w górnej części materaca. Posiada właściwości odstraszania dokuczliwych komarów. Pranie dopuszczone jest w temperaturze do do 30°C ze względu na zawartą piankę w pokrowcu.

Cotton- ekologiczny, wykonany w 90% z materiału naturalnego jakim jest bawełna, bardzo wytrzymały, miły i przyjemny w dotyku, bardzo komfortowy. Pranie dopuszczone jest w temperaturze do do 40°C.

Pokrowce o właściwościach antybakteryjnych:

Silver Activ- to niepikowany pokrowiec, w którym równomierna struktura włókna utrudnia brudzenie się, srebrna nić rozładowuje nagromadzone ładunki elektrostatyczne, posiada własności bakteriobójcze. Zastosowanie zamka rozdzielczego umożliwia zdjęcie i wypranie pokrowca w temp. do 60°C.

Silver Activ 600- wzbogacony pokrowiec o większą ilość antyalergicznej owaty. Srebrna nić rozładowuje nagromadzone ładunki elektrostatyczne, posiada własności bakteriobójcze. Zastosowanie zamka rozdzielczego umożliwia zdjęcie i wypranie pokrowca w temp. do 40°C.

Pokrowce o właściwościach ograniczających pocenie się:

Soya- pikowany obustronnie antyalergiczną owatą 400g/m2, bardzo trwałe i odporne włókna, posiada właściwości antybakteryjne, włókno sojowe pozyskiwane z wytłoczonych ziaren soi, pokrowiec z możliwością prania w temp. 60°C.

Tencel- antyalergiczny, pokrowiec wykonany z nowoczesnych włókien wiskozowych. Doskonale kontroluje poziom wilgotności materaca i absorbuje ją bezpośrednio ze skóry śpiącej osoby. Włókna Tencel nie podrażniają i w naturalny sposób zapobiegają rozwojowi bakterii. Pokrowiec można prać w temp. do 60°C.

Ultraphill- posiada właściwości równomiernego rozprowadzenia wilgoci na całej powierzchni materaca przez co przeciwdziała nadmiernej potliwości. Polecany szczególnie osobom o nadmiernej potliwości. Antybakteryjny,pokrowiec można prać w temp. do 30°C.

Pokrowce o właściwościach termostatycznych

Outlast- Optymalizację temperatury organizmu podczas snu to główna cecha włókna Outlast. Włókno to zostało stworzone na potrzeby kombinezonów kosmicznych NASA. Odbywa się to dzięki mikrokapsułkom wtopionym we włókno w środku których zamknięty jest materiał przemiany fazowej – PCM. Zależnie od potrzeb kuleczki mogą chłodzić, grzać lub być neutralne. Poza zaletami termoregulacji włókno jest wyjątkowo komfortowe nadając kołdrom wyjątkową lekkość, sprężystość oraz zapewnia przedłużoną trwałość. Świetnie odprowadza wilgoć. Pranie możliwe możliwe w temp 40°C.

Spa&Thermo- pokrowiec posiada właściwości regulujące temperaturę – zmniejsza ją latem, zwiększa zimą. Taka gospodarka ciepłem i jego dopasowaniem pozytywnie wpływa na organizm człowieka.Jest delikatny i dobrze sprawdza się w sypialniach osób, które mają wrażliwą skórę. Pranie w temperaturze do 60°C.

Impuls- jego najważniejszą zaletą jest regulacja cieplna – grzeje w zimie, chłodzi w lecie. Dobrze wchłania wilgoć, ma właściwości antyelektrostatyczne. Dzięki zastosowaniu włókien naturalnych odznacza się wysoką wytrzymałością. Również nadaje się do prania w temperaturze do 40°C.

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Najzdrowszy materac dla kręgosłupa

Najzdrowszy materac Kto dzisiaj nie ma problemów z kręgosłupem ? Jaki wobec tego będzie idealny, najzdrowszy materac na problemy z bólem pleców ? Materac na bolące plecy powinien zapewniać równomierne rozło...

Czy pianka Biogreen jest ekologiczna?

Włoska piana Biogreen postrzegana jest jako przyjazna dla środowiska. Substancje chemiczne pochodzenia ropopochodnego zastąpiono w niej naturalnymi komponentami roślinnymi, na przykład olejem rycynowym. Sprzyja t...