Sytuacje, w których sprawdzi się ochraniacz

Aktualizowano: 31 sierpnia 2023

Spis treści wpisu:

Sytuacje, w których sprawdzi się ochraniacz

Zobacz nasza ofertę ochraniaczy na materac dostępnych w sklepie online oraz stacjonarnym: SalonSnu.pl/ochraniacz-na-materac

Dlaczego warto zainwestować w dodatkowy ochraniacz na materac?

Ochraniacz na materac to dodatkowe można powiedzieć prześcieradło, które posiada właściwości ochronne, zabezpieczające przed zniszczeniem pokrowca głównego na materacu. Oprócz tych właściwości ochraniacz z pewnością przedłuży żywotność naszego pokrowca w materacu. Dostępne w sprzedaży są różnego rodzaju ochraniacze, które różnią się miedzy sobą budową. Mogą być zakładane na boki materaca za pomocą gumki lub wyglądające jak prześcieradła naciągane w całości na boki materaca, dzięki temu można je dopasować do materaca o różnej wysokości.

Mogą być stosowane zamiast prześcieradła jak i pod prześcieradło. Jednak jest jedna cecha, która łączy te dwa modele- ochraniacze wodoodporne mają poliuretanowy spód, czyli nieprzemakalną powłokę, która zabezpieczy materac przed wniknięciem, przedostaniem się wody, potu, do wewnątrz materaca przy jednoczesnym przepuszczaniu powietrza. Dodatkowo ochraniacze posiadają różnego rodzaju powłokę – włókna np. tencel, które oprócz przyjemnego dotyku posiada również właściwości przewiewne oraz bardzo dobrze odprowadzające wilgoć. Nie podrażniają skóry i układu oddechowego.

W jakich sytuacjach będzie nam potrzebny taki ochraniacz?

Kiedy planujemy zakupić sypialnie naszych marzeń oraz co ważniejsze komfortowy materac, warto zastanowić się nad zakupem ochraniacza. Każdy materac posiada główny pokrowiec, w zależności od rodzaju materaca, pokrowce różnią się miedzy sobą. Zazwyczaj na pokrowce stosujemy pościel- prześcieradło, jednak samo prześcieradło nie będzie wystarczającą ochroną w poniższych sytuacjach gdzie przyda się ochraniacz:

  • zabezpieczenie przed małymi dziećmi- ochraniacz pozwoli nam uchronić pokrowiec główny przed przenikaniem różnego rodzaju nieczystości, oraz rozlanych płynów gdy śpi z nami bobas -takie sytuacje są częste więc warto uzbroić się w dodatkowy ochraniacz. Zanieczyszczenia, które mogą przeniknąć do materaca, są nie tylko niehigieniczne, brzydko wyglądające na pokrowcu, często mogą trwale uszkodzić pokrowiec, ale są przede wszystkim pożywką dla rozwoju różnego rodzaju bakterii, namnażających się w materacu.
  • zabezpieczenie w trakcie choroby- gdy opiekujemy się osobą chorą, wymagająca długotrwałego pobytu w łóżku taki ochraniacz będzie równie bardzo przydatny. Wszelkiego rodzaju fizjologiczne nieczystości jak i zabrudzenia spowodowane podawaniem posiłków, nie przenikną na pokrowiec jak i do materaca
  • wizyta gości-  w tej sytuacji ochraniacz będzie bardzo przydatną propozycją, zwłaszcza gdy odwiedzają nas goście z małym dzieckiem. Zabezpieczenie w postaci ochraniacza nawet jeśli zdarzy się niemiła niespodzianka, z pewnością nie zmartwi tak naszych najbliższych jak zniszczony materac.
  • gdy śpią z nami zwierzęta- są osoby, które nie wyobrażają sobie spania bez swojego czworonoga razem w łóżku – i dla tych osób ochraniacz również będzie doskonałym rozwiązaniem zabezpieczenia materaca przed różnego rodzaju niespodziankami.

Polecamy następujące ochraniacze z możliwością wyboru do odpowiedniej wysokości materaca:

Funkcjonalność ochraniacza na materac

  • wygoda użytkowania- można go szybko nałożyć jak i zdjąć z materaca- dzięki temu, że jest w formie maty lub prześcieradła możemy go szybko nałożyć za pomocą gumek lub naciągać na całość w formie tradycyjnego prześcieradła.
  • możliwość prania w wysokich temperaturach nawet w 90 stopniach- co jest bardzo ważne przy zachowaniu wysokiej higieny, głownie w przypadku gdy opiekujemy się osobą chorą wymagającą długotrwałego leżenia w łóżku.
  • możliwość częstego prania- taki ochraniacz jesteśmy w stanie wyprać sami, w przeciwieństwie do grubych pokrowców, często pikowanych piankami termoelastycznymi, które często wymagają skorzystania z profesjonalnych pralni gdyż nie mieszczą się w pralkach domowych.
  • przepuszczalność powietrza – ochraniacze z właściwościami wodoodpornymi (pioliuretanowy spód) mają właściwości oddychające, bardzo dobrze cyrkulują powietrze, polecane dla osób śpiących z dziećmi jak i dla osób chorych.
Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Materace Sealy – opinie

Amerykańskie materace Sealy to nowoczesne, luksusowe materace hybrydowe. Połączenie tytanowych sprężyn z innowacyjnymi piankami daje trwałość, komfort jak nigdy dotąd.