Czy kołdra z pierza jest zdrowa?

Aktualizowano: 19 lutego 2024
Czy kołdra z pierza jest zdrowa?

Kołdry z pierza są popularnym wyborem ze względu na ich właściwości termoregulacyjne, ale czy są zdrowe? W tym artykule nazwaliśmy kołdry z pierza, co jest popularnym określeniem, jednak warto zaznaczyć, że wiele osób ma na myśli kołdry puchowe. Wiele z nich ma w wypełnieniu puch naturalny w połączeniu z piórkami. Obniż to koszt kołdry i sprawia, że kołdra mniej się zbija. Czy jednak puchowa kołdra jest zdrowa zależy od kilku czynników:

  1. Alergie: Pierze może być alergenem dla niektórych osób. Osoby z alergiami lub astmą mogą doświadczać pogorszenia objawów, takich jak kichanie, zatkany nos lub trudności z oddychaniem. Dla alergików zalecane są kołdry wykonane z hipoalergicznych materiałów syntetycznych.
  2. Termoregulacja: Kołdry z pierza są znane z doskonałej izolacji, co oznacza, że mogą utrzymywać ciepło w chłodniejsze noce i być przewiewne, gdy jest cieplej. Dobra termoregulacja może przyczynić się do zdrowszego, bardziej komfortowego snu.
  3. Wilgoć: Pierze może wchłaniać wilgoć, co jest korzystne dla utrzymania suchości i komfortu, ale także może być nieidealne, jeśli nie jest regularnie suszone lub czyszczone, ponieważ może to prowadzić do rozwoju pleśni i roztoczy.
  4. Trwałość i pielęgnacja: Kołdry z pierza mogą być trwałe i służyć przez wiele lat, jeśli są odpowiednio pielęgnowane. Regularne pranie i suszenie (zgodnie z zaleceniami producenta) są kluczowe dla utrzymania ich czystości i zdrowotności. Niewłaściwa pielęgnacja może prowadzić do gromadzenia się alergenów.
  5. Ekologiczność: Dla niektórych aspekt zdrowotny może również wiązać się z ekologicznym pochodzeniem materiałów. Kołdry z pierza mogą być postrzegane jako mniej ekologiczne niż niektóre alternatywy syntetyczne, w zależności od metod pozyskiwania pierza i standardów dobrostanu zwierząt.

Podsumowując, kołdry z pierza mogą być zdrowym wyborem dla osób, które nie są alergikami, cenią sobie naturalne materiały i są w stanie zapewnić odpowiednią pielęgnację i utrzymanie czystości. Dla osób z alergiami lub astmą lepszym wyborem mogą być kołdry syntetyczne, zaprojektowane z myślą o hipoalergicznym komforcie.

Zimowa pora roku nas nie rozpieszcza… przechodzimy w krótsze dni i coraz dłuższe wieczory, które nie zachęcają do aktywnego działania. Jesteśmy bardziej ospali a zimowa aura wraz z obniżoną temperaturą wygania nas prosto do łóżka… :) Jak uzbroić się i przygotować się na ten zimowy czas? Nic bardziej prostszego jak zaopatrzyć się w dobrej jakości zestaw pościelowy, który wprowadzi nas w błogi stan ciepłego otulenia i pomoże przetrwać ten niezbyt przyjemny zimowy czas.

Kołdra… Jak znaleźć tą odpowiednią wśród szerokiej oferty dostępnych produktów? Postaramy się znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla każdego.

Kołdry puchowe… wiele o nich słyszeliśmy, wykonane z dobrej jakości puchu są lekkie, ciepłe i puszyste. Jak zimowa warstwa puchu otulają nas i grzeją miękkim wypełnieniem dając poczucie komfortowego ciepła. Kołdry puchowe to najwyższa jakość, kojarzona z wysokim standardem, zdecydowanie najlepsza opcja na zimowe noce.

Kołdry puchowe- wykonane z wysokiej jakości puchu gęsiego to nie tylko dobra izolacja termiczna ale przede wszystkim termoaktywna. Kołdry puchowe nie dopuszczają do przegrzewania się, oddychają i pozwalają na swobodny przepływ powietrza.

Są lekkie, sprężyste-pozwalają na długo zachować swój pierwotny kształt, czego nie posiadają kołdry z pierza. Kołdry puchowe są gęsto przeszywane tworząc komory dzięki, którym puch się nie przesuwa a kołdra nie ulega odkształceniom.

Są antyalergiczne, nie uczulają! Kołdry wykonane z puchu są starannie selekcjonowane, puch jest ręcznie oddzielany od piór w bardzo restrykcyjnych warunkach procesu dezynsekcji. Tylko czysty puch, jest gwarancją czystości i nieskazitelności.

Zobacz kołdry puchowe dostępne w naszym sklepie stacjonarnym oraz internetowym: SalonSnu.pl/kołdry puchowe-Paradies

Co jest gwarantem dobrej jakości puchu?
Czym się kierować przy wyborze kołdry? Przede wszystkim- wagą. Dobrej jakości kołdra powinna być lekka, w dotyku nie powinna mieć ostrych krawędzi czyli mieszaniny piór z puchem. Nie da się ukryć również, iż dobra kołdra kosztuje. Za niską ceną ukryta jest niewątpliwie zła jakość- niskiej jakości puch, nierzadko mieszany z piórami, jest nieoczyszczony- brak procesu dezynsekcji, który może być przyczyna różnego rodzaju uczuleń.

Jak dbać o kołdrę puchową?
Każdą kołdrę bez względu na rodzaj wypełnienia zaleca się co kilka miesięcy odświeżyć. W przypadku kołder z puchu nie polecamy czyszczenia na własną rękę. Sprawdzonym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm zajmujących się czyszczeniem. Ma to istotne znaczenie szczególnie dla alergików.

Kołdra puchowa Moonline- wyjątkowo lekkie, najczęściej wybierane kołdry. Wypełnienie stanowi w 90% polski biały puch gęsi, a pokrycie zewnętrzne 100% niemiecki batyst bawełniany. Dostępne w 3 wariantach izolacji cieplnej do wyboru: Light, Medium i Warm.

Kołdra puchowa Crystal- lekka, elegancka, dla najbardziej wymagających klientów. Wypełnienie stanowi 100% polski biały puch gęsi. Pokrycie zewnętrzne to 100% niemiecki batyst bawełniany. Dodatkowo seria Crystal została ozdobiona haftowanym, niebieskim- znakiem firmowym Paradies. Dostępne w 3 wariantach izolacji cieplnej do wyboru: Light, Medium i Warm. 

Kołdra puchowa Botanic- najnowszy model kołdry puchowej oraz najlżejszy. Wykonana z nowoczesnej tkaniny Micro Tencel pochodzenia botanicznego. Wypełnienie stanowi 100% polski biały puch gęsi. Dodatkowo seria Crystal została ozdobiona haftowanym, niebieskim- znakiem firmowym Paradies. Dostępna w 3 wariantach izolacji cieplnej do wyboru: Light, Medium i Warm. 

Kołdra puchowa Diamond- najbardziej luksusowa seria dla najbardziej wymagającego klienta. Wypełnienie stanowi 100% polski biały puch gęsi, pokrycie zewnętrzne 100% naturalny niemiecki jedwab. Dostępna w 3 wariantach izolacji cieplnej do wyboru: Light, Medium i Warm. Ekskluzywny charakter tej serii podkreśla kryształkowe serduszko Swarovskiego- logo Paradies. Specjalna struktura kasetonowa z murem wewnętrznym o wys 2cm zapobiega powstawaniu tzw. zimnych pól dzięki równomiernemu rozprowadzeniu puchu.

Dobrej jakości kołdry czy poduszki mogą okazać się idealnie trafionym prezentem na każdą porę roku. Myśląc ciepło o naszych najbliższych podarujmy im przemyślany i z pewnością bardzo przydatny prezent.

Pełną ofertę produktów Paradies znajdziesz poniżej:

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Czy pianka Biogreen jest ekologiczna?

Włoska piana Biogreen postrzegana jest jako przyjazna dla środowiska. Substancje chemiczne pochodzenia ropopochodnego zastąpiono w niej naturalnymi komponentami roślinnymi, na przykład olejem rycynowym. Sprzyja t...

Najzdrowszy materac dla kręgosłupa

Najzdrowszy materac Kto dzisiaj nie ma problemów z kręgosłupem ? Jaki wobec tego będzie idealny, najzdrowszy materac na problemy z bólem pleców ? Materac na bolące plecy powinien zapewniać równomierne rozło...