Jak hałas wpływa na nasz sen?

Jak hałas wpływa na nasz sen?

Hałas – to nieodzowny element naszego życia, który towarzyszy nam przez cały czas. W mniejszym lub większym stopniu, bardzo intensywny lub umiarkowany- on cały czas jest. Otaczające nas dźwięki te bardziej przyjemne jak muzyka nabierają zupełnie innego wymiaru późnym wieczorem bądź nocą. Staja się bardziej irytujące, przeszkadzające w końcu nieznośne. Świat tworzy koncert dźwięków i hałasu, zarówno w mieście jak i na obrzeżach jest w różnym natężeniu, towarzyszy nam w formie ruchliwych ulic przejeżdżających samochodów, lotnisk, dworców kolejowych, barów, dyskotek jak i centrów handlowych, w których również potrafi być głośno.

Hałas kontra sen.

Udowodniono, iż hałas może mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Powoduje przede wszystkim złą jakość naszego snu, skraca go, sprawia, że jest płytki i mało efektywny. Powoduje w nas rozdrażnienie, problemy z zaśnięciem oraz stres upływającym czasem bez możliwości wypoczynku w ciągu nocy. W zależności od fazy snu, w której się znajdujemy, wybudzenie może być szybsze, spowodowane niewielkim hałasem lub wolniejsze. Takie nagłe obudzenie może skutkować problemami z ponownym zaśnięciem a przy tym większą nerwowość. Powtarzający się stan walki z nocnym hałasem oraz próbami zasypiania przekłada się na złe samopoczucie w ciągu dnia spowodowane brakiem odpowiedniego wypoczynku. Osobami, które są bardziej narażone na hałas są dzieci i osoby starsze.

Zagłuszyć hałas.

Możliwości wyeliminowania lub zagłuszenia hałasu jest kilka, a mianowicie, najczęściej stosowanym udogodnieniem są zatyczki do uszu, które pozwolą zablokować docierające dźwięki. Jeśli wybieramy się w podróż, nie znając miejscowości ani otoczenia to najlepszy sposób, który pomoże uchronić nas od nieprzespanej nocy. Są wygodne i niewielkie, bez problemu możemy je na stałe włączyć do zestawu podróżnego lub mieć zawsze przy sobie.

Kolejnym sposobem jest uszczelnienie okien, lub wymiana. Jeśli mamy do czynienia ze stałym hałasem i mieszkamy w głośnej okolicy lub przy ruchliwej drodze, taka ingerencja będzie najlepszym rozwiązaniem. Takim rozwiązaniem z pewnością będą okna dźwiękoszczelne.

Pomieszczenie lub ustawienie, tutaj zbawienne może okazać się odpowiednie pomieszczenie- zaplanowanie sypialni w pomieszczeniu z dala od ulicy jeśli jest taka możliwość. Ustawienie – jak najdalej od okna przez, które przedostają się niechciane dźwięki, dodatkową propozycja jest zawieszenie polek na ścianie, które tworzą dodatkową izolację oraz przytłumienie dźwięku. Wygłuszenie drzwi wejściowych, zastosowanie podwójnych drzwi również pozwoli na mniejsza ilość przedostawającego się hałasu.

Poprawienie jakości snu poprzez materac– równie ważnym elementem, który wpływa na nasz wypoczynek, komfort snu jaki i zdrowie jest odpowiedni materac- nie zapominajmy również o nim.

Zobaczcie również nasz artykuł:  SalonSnu.pl/dlaczego-warto-zainwestować-w-dobry-materac

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Materace Sealy – opinie

Amerykańskie materace Sealy to nowoczesne, luksusowe materace hybrydowe. Połączenie tytanowych sprężyn z innowacyjnymi piankami daje trwałość, komfort jak nigdy dotąd.