Jaki materac wybrać dla dziecka?

Spis treści wpisu:

Jaki materac wybrać dla dziecka?

Materac dla dziecka – jak wybrać najbardziej odpowiedni?

Maleńki kręgosłup dziecka jest bardzo delikatny i nie do końca wykształcony. Dlatego każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę, jak niezwykle istotną kwestią jest wybór odpowiedniego materaca. Popularnym mitem jest powtarzane od lat stwierdzenie, że dobry materac musi być twardy.

Wciąż wielu rodziców myśli, że spanie na twardym będzie najzdrowsze dla kręgosłupa ich dziecka. Nic bardziej mylnego. Obalając mit – najlepszym rozwiązaniem dla naszej pociechy będzie materac średnio twardy. Twardy byłby torturą dla kręgosłupa malucha, natomiast zbyt miękki nie podtrzymywałby odpowiedniego jego ciała. W dobrym materacu do spania nie powinny tworzyć się wgłębienia w okolicy główki oraz pupy dziecka.

Ważna jest elastyczność materaca. Pamiętajmy, że właściwy materac dopasowuje się do kształtu ciała malucha i – co jest bardzo istotne – nie odkształca się. Materac powinien lekko uginać się pod ciężarem naszej pociechy, ale absolutnie niedopuszczalne jest zapadanie się materaca.

Zobacz naszą ofertę materacy dla dzieci: SalonSnu.pl/Materace-dla-dzieci

Materac piankowy wykonany z pianki poliuretanowej to często kupowany przez rodziców produkt, głównie ze względu stosunkową niską ceną i dobrą jakość. Coraz częściej jednak rodzice mogą sobie pozwolić na wydanie większej kwoty. Wielu specjalistów jest zdania, że obecnie najlepszymi materacami dla dzieci są materace termoelastyczne. To najwyższa klasa materacy.

Materace termoelastyczne reagują na zmieniającą się temperaturę, dostosowując się do kształtu i ułożenia ciała malucha. Minimalizuje to ryzyko napięć ciała lub ucisków praktycznie do zera. Inną opcją jest materac kokosowy, który ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjnie, co również jest nieodzowną cechą dobrego materaca dla dziecka. Pamiętajmy, że skóra dziecka jest szalenie delikatna.

Niezłym wyborem jest także materac lateksowy – cechuje się elastycznością i trwałością oraz przepuszcza powietrze, co jest niezmiernie ważne dla komfortu malucha.

Na materacu dla dziecka, nie powinniśmy oszczędzać. Najgorsze, co możemy zrobić to zrezygnować z zakupu nowego materaca na rzecz używanego. Używany materac będzie już dostosowany do kształtu poprzedniego małego użytkownika. Dlatego naprawdę warto wydać na materac dla naszego maluszka większą kwotę. To od pierwszego materaca dziecka zależy kondycja jego kręgosłupa w dalszym rozwoju. Zadbajmy o to, aby ten rozwój był prawidłowy, wybierając dobrej jakości materac.

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Materace Sealy – opinie

Amerykańskie materace Sealy to nowoczesne, luksusowe materace hybrydowe. Połączenie tytanowych sprężyn z innowacyjnymi piankami daje trwałość, komfort jak nigdy dotąd.