Materace z termoregulacją

Aktualizowano: 31 sierpnia 2023

Spis treści wpisu:

Materace z termoregulacją

Co to jest termoregulacja?

Mianem termoregulacji nazywamy zdolność do utrzymywania stałej temperatury w zależności od panujących, zmiennych warunków temperatury otoczenia. Co nam daje termoregulacja w materacu? Jeśli mamy możliwość wysypiania się nieprzerwalnie całą noc bez ryzyka utraty ciepła – możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z właściwą termoregulacją. W przeciwnym razie jeśli jest ona na nieodpowiednim poziomie, a w konsekwencji może powodować liczne wybudzenia się ze snu, przegrzewanie się, wychładzanie oraz drażliwość spowodowaną brakiem odpowiedniego komfortu.

Ofertę materaów z termoregulacją posiadamy w naszym sklepie internetowym: SalonSnu.pl/materace-z-termoregulacją-pcm

Jak działają materace z termoregulacją?

Materace posiadające zdolność do termoregulacji zachowują stała temperaturę, zawarta w nich piana posiada miliony mikrokapsułek PCM ( (Phase Materials Change), które posiadają zdolność pochłaniania ciepła wydzielanego przez nasz organizm. Ta dodatkowa funkcja chroni przed nadmiernym przegrzaniem oraz wyziębianiem naszego ciała. Poprzez odpowiednie zarządzanie ciepłem materac zachowuje stałą temperaturę przez całą noc co powoduje długi, nieprzerwalny sen w bardzo komfortowych warunkach.

Materace z termoregulacją zapewniają komfort termiczny na bardzo wysokim poziomie. Niektóre modele posiadają sprzyjająca temu, nowoczesną pianę zwana Polargelem– wysoka przepuszczalność powietrza w tej pianie pozwala na zachowanie odpowiedniej temperatury naszego ciała w korespondencji z materacem. Drugą równie skuteczną pianką jest pianka ThermoGel, która posiada dodatkowe właściwości magazynowania ciepał wewnątrz swojej struktury. Ta właściwość jest bardzo dobrze wykorzystywana- kiedy posiadamy za wysoka temperaturę, pianka ThermoGel zapewnia komfortowe odczucie przyjemnego chłodu, natomiast kiedy dochodzi do spadku temperatury, piana utrzymuje swoje ciepło oddając je z powrotem do nas. Kolejną pianą o bardzo dobrych właściwościach zapewniających odpowiednią przewiewność jest pianka Eliocell, dzięki swojej strukturze ogranicza nadmierną potliwość i powstrzymuje gromadzenie się wilgoci wewnątrz materaca.

Kolejną pianką z właściwościami do termoregulacji jest Visco Mind® z Clima Fresh® to bardzo innowacyjna pianka ,która została połączona z mikrokapsułkami PCM, które pochłaniają ciepło wydzielane przez ciało ludzkie i utrzymują na stałym poziomie wewnętrzną temperaturę materiału. Dodatkowo pianka posiada cząsteczki soli srebra o działaniu antybakteryjnym, zapobiega rozprzestrzenianiu się grzybów i pleśni co pozwala zapewnić higieniczny sen na wysokim poziomie.

Polecane materace o właściwościach termoregulacyjnych

materac Gran Sonno De Luxe posiadający mikrokapsułki PCM oraz pianę Visco Mind® z Clima Fresh®

materac Thermo Silver- posiadający piankę Thermo Silver z mikrokapsułkami PCM

materac ThermoGel posiadający piankę ThermoGel z mikrokapsułkami PCM oraz przewiewną Eliocell

materac Rinfresco- posiadający mikrokapsułki PCM oraz pianę Visco Mind® z Clima Fresh®

materac Visco Fresh- posiadający bardzo przewiewną piankę Polygel oraz mikrokapsułki PCM zawarte w pokrowcu THERMOTECH®

Krótko mówiąc jeśli zależy nam na odpowiednim komforcie snu, mamy predyspozycje do zwiększonego przegrzewania się, wyziębiania, materace z termoregulacja będą dla nas odpowiednie. Pamiętajmy, że dobry sen przyczynia się do poprawy naszego samopoczucia wpływając również na wszystkie dziedziny naszego życia. Materace z regulacją temperatury uzyskaną za pomocą nowoczesnych technologii do produkcji materiałów są bardzo dobrym udogodnieniem, w które warto zainwestować.

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Materace Sealy – opinie

Amerykańskie materace Sealy to nowoczesne, luksusowe materace hybrydowe. Połączenie tytanowych sprężyn z innowacyjnymi piankami daje trwałość, komfort jak nigdy dotąd.