Naturalny lateks w materacach

Spis treści wpisu:

Naturalny lateks w materacach

Zobacz materace lateksowe dostępne w naszym sklepie online:  SalonSnu.pl/materace-lateksowe

Wśród szerokiej oferty materaców lateksowych, można znaleźć szereg różnego rodzaju modeli, które na pierwszy rzut oka różnią się głownie ceną, a tak naprawdę czym jeszcze? Coraz częstszym, pojawiającym się pytaniem przy zakupie materaca lateksowego jest  – „czy wykonany jest z „prawdziwego” lateksu? Aby móc odpowiedzieć na to pytanie wyjaśniamy różnice pomiędzy lateksem naturalnym a produktem syntetycznym.

Lateks naturalny- jest to sok mleczny z drzewa kauczukodajnego zwany mleczkiem kauczukowym, z którego powstaje naturalny lateks w formie cieczy. Sok mleczny poprzez jego zagęszczenie, stabilizację odpowiednimi środkami oraz odwirowanie z wody, przyjmuje stałą formę płyt lateksowych. W ten sposób pozyskiwany jest surowiec w 100% lateksowy i naturalny, ale nie do końca o właściwościach wymaganych do produkcji materaców. Z uwagi na to, iż lateks jest produktem alergizującym dodaje się do niego substancje syntetyczne, powodujące wyeliminowanie tych czynników, czyniąc lateks bardziej przyjaznym w codziennym użytkowaniu, głównie z myślą o alergikach. W skrócie można przyjąć następujący parametr- jeśli zawartość mleczka kauczukowego w lateksie wynosi 30% – możemy mieć pewność, że jest to lateks naturalny. Jeśli jest odwrotnie z pewnością jest to lateks syntetyczny. Produkty wykonane z lateksu naturalnego są zazwyczaj droższe, a zawartość lateksu naturalnego wynosi maksymalnie 30%. Produkcja odbywa się za pomocą specjalnej technologii Talalay.

Lateks syntetyczny- otrzymywany poprzez polimeryzację, dodanie środków chemicznych, zagęszczaczy i koagulantów. Po zastosowaniu odpowiednich procesów produkcyjnych przyjmuje stałą formę płyt lateksowych stosowanych w materacach. Jeśli zawartość mleczka kauczukowego jest mniejsze niż 30% – jest to lateks syntetyczny. Produkty wykonane z lateksu syntetycznego są z reguły tańsze- gdyż sam proces produkcyjny nie jest skomplikowany.

Lateks Talalay- proces produkcyjny, w którym łączy się lateks naturalny z syntetycznym. Proces produkcyjny w technologi Talalay to szereg zabiegów, które wykonuje się jeden za drugim aby zapewnić odpowiednie właściwości poddanemu komponentowi. Komponenty wykonane w tym procesie otrzymują właściwości zapewniające im odpowiedni kształt, bardzo wysoką przepuszczalność powietrza dzięki otwartej strukturze wkładu oraz bardzo wysoką odporność i podatność na odkształcenia. Niweluje powstawanie bakterii, roztoczy czy grzybów. Do procesu technologicznego Talalay używane jest naturalne mleczko kauczukowe ( inaczej lateks). Produkty wykonane w tej technologi są bardzo kosztowne ze względu na skomplikowany proces produkcyjny, dodatkowo mleczko kauczukowe w płycie lateksu Talalay rozłożone jest równomiernie na całej jego powierzchni.

Polecamy materace lateksowe

materac Sultan Latex – posiada atest wyrobu medycznego, jego wkład to siedmiostrefowa płyta perforowanego, naturalnego lateksu, gwarantującego bezpieczeństwo przed rozwojem szkodliwych mikroorganizmów. Jednocześnie jest to materac bardzo sprężysty i elastyczny, o dużej wytrzymałości na odkształcenia podczas użytkowania.

materac Boogie – jest twardym materacem o uniwersalnym przeznaczeniu, który gwarantuje komfort zarówno osobom lekkim, jak i osobom o podwyższonej wadze. Materac zbudowany z trzech różnych warstw: pianka wysokoelastyczna, lateks i na górze lekko chłodząca pianka FloFoam, gwarantują dogłębną regenerację oraz idealne podparcie.

materac Melody – sprawdzi się w przypadku par, również o dużej różnicy wagowej, osób z problemami kręgosłupa, jak i seniorów. Wysoka gęstość lateksu zapewnia wytrzymałość, trwałość i optymalną elastyczność, a otwory w poszczególnych strefach gwarantują dobrą wentylację wkładu, a tym samym odpowiednią higienę snu.

Podsumowując…

Na pytanie czy materac lateksowy jest w 100% naturalny możecie sami wywnioskować czy jest to możliwe oraz jaki skład powinien mieć taki materac uznany mianem naturalnego lateksu. Jeśli chodzi o właściwości, niewątpliwie materace lateksowe posiadają szereg cech, przemawiających za ich zakupem a mianowicie: wysoką elastyczność – punktowe podparcie dla kręgosłupa na ciągłej powierzchni, wygoda, możliwość używania stelaża elektrycznego. Wysoka trwałość– jest bardzo odporny na wszelkiego rodzaju odkształcenia, antybakteryjny, produkt bardzo higieniczny- dzięki otwartej strukturze niweluje zagnieżdżanie się bakterii, roztoczy czy innych drobnoustrojów- polecany szczególnie alergikom, przewiewny– otwartokomórkowa struktura zapewnia wysoka przewiewność. Natomiast minusem jest cena jeśli chcemy zainwestować w dobry materac, wyprodukowany z wysokiej jakości naturalnego składnika.

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Materace Sealy – opinie

Amerykańskie materace Sealy to nowoczesne, luksusowe materace hybrydowe. Połączenie tytanowych sprężyn z innowacyjnymi piankami daje trwałość, komfort jak nigdy dotąd.

Materace hybrydowe 160×200

Materace hybrydowe to innowacyjna technologia łącząca cechy najlepszego materaca piankowego i sprężynowego w jednym. Mówimy o nich w połowie piankowe a w połowie sprężynowe – teraz już nie musisz wybi...