Strona główna Artykuły Serta – największy producent materacy na świecie

Serta – największy producent materacy na świecie

Serta to amerykański producent nr 1 w Stanach Zjednoczonych. Ma 90-letnie doświadczenie, a jej produkty i jakość docenia ponad 150 krajów na świecie.
Serta Logotyp
To rok 1931 okazał się znamiennym, ponieważ właśnie wtedy po raz pierwszy wprowadzono na rynek materac – Perfect Sleeper®, rozpoczynając tym samym produkcję wyjątkowych materacy z m.in. nowoczesną technologią pianki żelowej z pamięcią.
W roku 1933 wprowadzono markę Serta, która stała się wiodącą w branży hotelarskiej. Dzięki temu luksusową wygodę możemy znaleźć w najlepszych hotelach na świecie.

Materacami Serta poszczycić się mogą chociażby: Bellagio, Marriot, MGM Grand, Le Meridien, Shangri – La, Hilton, Radisson, Caesars Palace, The Ritz – Carlton czy Sheraton.

Poznaj bliżej markę Serta oraz to czym się wyróżnia

Materace Serta są niesamowicie wytrzymałe, z uwagi na wysokogatunkowe sprężyny oraz zastosowanie metalowej ramy w obręczy materaca, która chroni przed zapadaniem krawędzi.

Najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwo produktów? Zdecydowanie tak! Materace Serta są w 100% bezpieczne dla naszego zdrowia oraz środowiska. Otóż cała pianka Serta posiada certyfikat CertiPUR-US® . Oznacza to, że została wykonana bez ftalanów i formaldehydu, bez substancji zubożających warstwę ozonową (bez CFC), bez rtęci, ołowiu i metali ciężkich.

Co więcej, jako pierwsze spośród innych materacy spełniły standard o trudnopalności. Jest jedną z największych firm na świecie produkujących materace sprężynowe.

A współpraca z National Sleep Foundation, przyniosła świetne rezultaty. W materacach Serta rozwiązano 5 typowych problemów ze snem: wiercenie się i obracanie, brak podparcia dla kręgosłupa, uczucie gorąca, odczuwalne ruchy partnera w łóżku oraz zapadające się krawędzie materaca.

Serta – z czego jest znana i jakie odniosła sukcesy?

 

 

W 1992 roku powstało kultowe logo marki. W Stanach Zjednoczonych jest owiane sławą, podobnie jak Coca- Cola czy McDonald’s.

Od 2000 roku pojawia się zabawny motyw „liczenia owieczek”, który szybko staje się ikoną marki i najbardziej rozpoznawalnym znakiem Serty na świecie. To oczywiste: ,,Mając Sertę nie musisz liczyć owiec”!

Jednak Serta nadal się rozwija i dba o innowacje. W roku 2011 wprowadza zaawansowaną technologię chłodzenia w materacach – iComfort Sleep System.

Natomiast w roku 2012 Serta została nr 1 w rankingu producentów materacy w Stanach Zjednoczonych. Kolejne lata 2014-2016 również przyniosły sukcesy i Serta została uznana przez Women’s Choice Award za najbardziej polecaną markę materacy, poduszek i rozwiązań Box Spring w Ameryce.

Eco!

Marka Serta dba o środowisko naturalne. Posiadając własną hutę, produkuje wysokiej jakości sprężyny z wysokowęglowej stali nierdzewnej, pochodzącej z recyklingu. Dzięki produkcji bez użycia szkodliwych substancji, tkaniny zawarte w pokrowcach spełniają standardy OEKO-TEX®. Wykorzystuje się w nich naturalne materiały takie jak bambus lub czysta bawełna organiczna.

Produkcja bazuje nie tylko na naturalnych materiałach pochodzących z recyklingu, ale również wszystkie pozostałości materaca takie jak pianki, stal, plastik oraz wszystkie surowce do produkcji sprężyn wewnętrznych poddawane recyklingowi.

Aby zmniejszyć niepotrzebne zużycie energii, zminimalizować odpady i pozwolić na mniej magazynowania, wszystkie produkty Serta są wytwarzane zgodnie z harmonogramem „Just in Time”.

 

Więcej tematów na blogu

Sealy

Amerykańskie materace Sealy to nowoczesne, luksusowe materace hybrydowe. Połączenie tytanowych sprężyn z innowacyjnymi piankami daje trwałość, komfort jak nigdy dotąd.

czytaj dalej

Więcej informacji o naszych znakomitych produktach do snu, znajdziesz w naszym sklepie internetowym: salonsnu.pl

Salon materacy Komfort Snu
Wygodny materac - salon z materacami