Stelaż – niezbędnik naszego materaca – jaki model wybrać?

Aktualizowano: 13 lutego 2024

Spis treści wpisu:

Stelaż – niezbędnik naszego materaca – jaki model wybrać?

Dlaczego stelaż do łóżka jest ważny?

Poświęcając czas przy wyborze materaca, często zapominamy o bardzo ważnym elemencie bez, którego nasz idealnie dobrany materac nie będzie mógł prawidłowo funkcjonować… to STELAŻ.

Stelaż- to niezbędnik każdego materaca, można powiedzieć, że to najbardziej zgrany i dopasowany duet, który oddzielnie nie może istnieć. Bardzo często zapominamy o nim lub myślimy, że nasz poprzedni model będzie pasował lub po prostu nie wiemy, że stelaż jest wymagany i powinien być. Brak stelaża może spowodować, że nasz wybrany materac w sklepie będzie nieco inny w odczuciu tzn. może okazać się bardziej twardy lub miękki, co może spowodować nasze niezadowolenie nie znając przyczyny. Tak więc stelaż to wymagany przedmiot, decydujący o trwałości naszego materaca oraz odczuciu pożądanej twardości lub miękkości. Dlaczego tak jest?

Najczęstszym modelem są stelaże z listew giętych w łuk, elastycznych, wykonany z bardziej miękkiego drewna jakim jest brzoza lub mocniejszego, twardszego – bukowego. Jest to drewno klejone warstwowo, gięte na gorąco. Stelaże elastyczne zapewniają odpowiednią amortyzację, nie naciskając na powierzchnię materaca co nie będzie powodować osłabienia zawartości materaca czyli pian. W przeciwnym razie gdyby listwy pod materacem były płaskie, twarde materac mógłby zmienić swoje właściwości, stać się niewygodny, w najgorszym razie mógłby się uszkodzić. Większość producentów materacy w warunkach gwarancji zastrzega sobie, iż gwarancja obowiązuje pod warunkiem zastosowania stelaża elastycznego.

Stelaż - niezbędnik naszego materac

Stelaż do łóżka płaski czy regulowany?

Stelaże z listew giętych- posiadające listwy gięte w łuk, drobno osadzone w elastycznych uchwytach o mniejszych odstępach, wykonane z twardszego, lepszej trwałości drewna bukowego.

Zapewniają odpowiednie oparcie dla materaca oraz dla większego obciążenia. Niektóre modele posiadają dodatkowe utwardzenie w części barkowej oraz lędźwiowej oraz regulację stopnia twardości w tych strefach.

Stelaże wykonane z listew giętych dzielą się na: regulowane i bez regulacji. Te z regulacją mogą być manualnie regulowane lub elektrycznie na pilota. Regulowane manualnie- tutaj sami możemy ustawić odpowiednią wysokość w okolicy pleców i nóg, regulowane elektrycznie- mamy cztery strefy unoszenia: głowa, plecy, uda, łydki z opcja pilota na kablu lub bez.

Stelaż do łóżka regulowany elektrycznie – nie tylko dla chorych

Stelaż do łóżka regulowany elektrycznie to innowacyjne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie nie tylko w opiece medycznej, ale również w codziennym użytku, oferując niezrównany komfort i wsparcie. Dzięki możliwości regulacji pozycji siedzącej, leżącej czy podniesienia nóg za pomocą pilota, użytkownicy mogą łatwo dostosować łóżko do własnych potrzeb, co jest idealne do czytania, oglądania telewizji, pracy na laptopie czy po prostu relaksu. Regulowane stelaże poprawiają cyrkulację krwi, mogą pomagać w łagodzeniu bólu pleców i poprawiają ogólny komfort snu. Ta wszechstronność czyni je doskonałym wyborem nie tylko dla osób starszych czy z problemami zdrowotnymi, ale także dla każdego, kto ceni sobie luksus i wygodę w swojej sypialni.

Stelaże statyczne i elektryczne przegubowe- tutaj bezkonkurencyjnymi modelami są stelaże oferowane przez markę TEMPUR®. charakteryzują się wysoką jakością i trwałością zastosowanych materiałów, zapewniają doskonałe i elastyczne podparcie oraz niezbędna cyrkulację powietrza.

Modele elektrycznie regulowane pozwalają na swobodną i płynna regulację odpowiednich partii ciała zapewniając komfortową i bardzo wygodną pozycję. Stelaże TEMPUR® nie posiadają elastycznych listew lecz panele przegubowe na kształt plastra miodu, z pośród których, niektóre modele są regulowane gdzie sami możemy dostosować poziom twardości (Hard/Soft).

Stelaże TEMPUR® są dostępne w opcji statycznej oraz elektrycznej. Stelaże z regulacja elektryczna pozwalają na uniesienie strefy głowy, pleców oraz nóg. Poprzez dokręcenie mogą stworzyć oddzielne, stabilne i bardzo wygodne łóżko jednoosobowe lub można je po prostu wstawić do łóżka.

Całą ofertę stelaży TEMPUR® znajdziesz w naszym sklepie internetowym:  SalonSnu.pl/stelaże-TEMPUR®

Stelaże z funkcją pojemnika na pościel – umożliwiają przekształcenie łóżka na bardziej wygodne i funkcjonalne poprzez połączenie praktycznego schowka na pościel ze stelażem. Takie rozwiązanie jest możliwe poprzez zastosowanie odpowiedniego stelaża jakim jest np. stelaż Flex 3p Basic. Funkcję pojemnika na pościel tworzą 2 płyty po zamontowaniu, głębokość pojemnika można ustalić biorąc pod uwagę odległość między wysokością listwy bocznej. Zalecany do modeli łóżek tapicerowanych, których konstrukcja pozwala na stosowanie stelaży typu Basic z pojemnikiem. 

Zapraszamy do naszego salonu Komfort Snu w Bydgoszczy oraz Toruniu.
Tutaj mogą Państwo przetestować wiele różnych modeli stelaży jak i materacy Serdecznie zapraszamy!

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Materace Sealy – opinie

Amerykańskie materace Sealy to nowoczesne, luksusowe materace hybrydowe. Połączenie tytanowych sprężyn z innowacyjnymi piankami daje trwałość, komfort jak nigdy dotąd.

Materace hybrydowe 160×200

Materace hybrydowe to innowacyjna technologia łącząca cechy najlepszego materaca piankowego i sprężynowego w jednym. Mówimy o nich w połowie piankowe a w połowie sprężynowe – teraz już nie musisz wybi...