Stelaż – niezbędnik naszego materaca – jaki model wybrać?

Stelaż - niezbędnik naszego materac

Dlaczego stelaż jest tak ważnym elementem dla naszego materaca?

Poświęcając czas przy wyborze materaca, często zapominamy o bardzo ważnym elemencie bez, którego nasz idealnie dobrany materac nie będzie mógł prawidłowo funkcjonować… to STELAŻ.

Stelaż- to niezbędnik każdego materaca, można powiedzieć, że to najbardziej zgrany i dopasowany duet, który oddzielnie nie może istnieć. Bardzo często zapominamy o nim lub myślimy, że nasz poprzedni model będzie pasował lub po prostu nie wiemy, że stelaż jest wymagany i powinien być. Brak stelaża może spowodować, że nasz wybrany materac w sklepie będzie nieco inny w odczuciu tzn. może okazać się bardziej twardy lub miękki, co może spowodować nasze niezadowolenie nie znając przyczyny. Tak więc stelaż to wymagany przedmiot, decydujący o trwałości naszego materaca oraz odczuciu pożądanej twardości lub miękkości. Dlaczego tak jest?

Najczęstszym modelem są stelaże z listew giętych w łuk, elastycznych, wykonany z bardziej miękkiego drewna jakim jest brzoza lub mocniejszego, twardszego – bukowego. Jest to drewno klejone warstwowo, gięte na gorąco. Stelaże elastyczne zapewniają odpowiednią amortyzację, nie naciskając na powierzchnię materaca co nie będzie powodować osłabienia zawartości materaca czyli pian. W przeciwnym razie gdyby listwy pod materacem były płaskie, twarde materac mógłby zmienić swoje właściwości, stać się niewygodny, w najgorszym razie mógłby się uszkodzić. Większość producentów materacy w warunkach gwarancji zastrzega sobie, iż gwarancja obowiązuje pod warunkiem zastosowania stelaża elastycznego.

Wśród szerokiej oferty stelaży jest w czym wybierać – ale jaki model będzie odpowiedni?

Stelaże z listew giętych- posiadające listwy gięte w łuk, drobno osadzone w elastycznych uchwytach o mniejszych odstępach, wykonane z twardszego, lepszej trwałości drewna bukowego.

Zapewniają odpowiednie oparcie dla materaca oraz dla większego obciążenia. Niektóre modele posiadają dodatkowe utwardzenie w części barkowej oraz lędźwiowej oraz regulację stopnia twardości w tych strefach.

Stelaże wykonane z listew giętych dzielą się na: regulowane i bez regulacji. Te z regulacją mogą być manualnie regulowane lub elektrycznie na pilota. Regulowane manualnie- tutaj sami możemy ustawić odpowiednią wysokość w okolicy pleców i nóg, regulowane elektrycznie- mamy cztery strefy unoszenia: głowa, plecy, uda, łydki z opcja pilota na kablu lub bez. Są to następujące stelaże:

Stelaże statyczne i elektryczne przegubowe- tutaj bezkonkurencyjnymi modelami są stelaże oferowane przez markę TEMPUR®. charakteryzują się wysoką jakością i trwałością zastosowanych materiałów, zapewniają doskonałe i elastyczne podparcie oraz niezbędna cyrkulację powietrza.

Modele elektrycznie regulowane pozwalają na swobodną i płynna regulację odpowiednich partii ciała zapewniając komfortową i bardzo wygodną pozycję. Stelaże TEMPUR® nie posiadają elastycznych listew lecz panele przegubowe na kształt plastra miodu, z pośród których, niektóre modele są regulowane gdzie sami możemy dostosować poziom twardości (Hard/Soft).

Stelaże TEMPUR® są dostępne w opcji statycznej oraz elektrycznej. Stelaże z regulacja elektryczna pozwalają na uniesienie strefy głowy, pleców oraz nóg. Poprzez dokręcenie mogą stworzyć oddzielne, stabilne i bardzo wygodne łóżko jednoosobowe lub można je po prostu wstawić do łóżka.

Wśród tych stelaży są dostępne:

Całą ofertę stelaży TEMPUR® znajdziesz w naszym sklepie internetowym:  SalonSnu.pl/stelaże-TEMPUR®

Stelaże z funkcją pojemnika na pościel – umożliwiają przekształcenie łóżka na bardziej wygodne i funkcjonalne poprzez połączenie praktycznego schowka na pościel ze stelażem. Takie rozwiązanie jest możliwe poprzez zastosowanie odpowiedniego stelaża jakim jest np. stelaż Flex 3p Basic. Funkcję pojemnika na pościel tworzą 2 płyty po zamontowaniu, głębokość pojemnika można ustalić biorąc pod uwagę odległość między wysokością listwy bocznej. Zalecany do modeli łóżek tapicerowanych, których konstrukcja pozwala na stosowanie stelaży typu Basic z pojemnikiem. 

Zapraszamy do naszego salonu Komfort Snu w Bydgoszczy oraz Toruniu.
Tutaj mogą Państwo przetestować wiele różnych modeli stelaży jak i materacy Serdecznie zapraszamy!

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły: