Czy materace TEMPUR® są dobre

Spis treści wpisu:

11 faktów o materacach Tempur

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Każdy sprzedawca posiadający w ofercie materace TEMPUR® powie, że tak. Inni sprzedawcy powiedzą, że nie albo, że nie są warte swojej ceny. Komu uwierzyć? Możesz uwierzyć faktom. Przedstawimy kilka czynników, dlaczego warto kupić oryginalny materac Tempur.

Zacznijmy od tego, że zainteresowaliśmy się marką, ponieważ klienci przychodzili do naszego salonu i pytali się czy mamy produkty Tempur w ofercie. Wprowadziliśmy więc to, czego klienci szukali. To było dawno, może 2008 albo 2009 rok. Najpierw trafiły do nas poduszki TEMPUR® i mimo, że nie były tanie, zyskały uznanie klientów. Zastanawialiśmy się czy klienci będą kupować materace Tempur za kilka tysięcy zł? Nie minęło dużo czasu, a pojawił się klient, który w innym salonie oglądał taki materac i chętnie by kupił. A że mieliśmy już cenniki, nie było problemu. Pierwszy materac Tempur został sprzedany zanim trafił na ekspozycję. Zaczęło się od dwóch podstawowych modeli Tempur 15cm i 20cm wysokości. Dziś oferta materacy Tempur to już kilkanaście modeli o różnych stopniach twardości i trzech wysokości 21, 25 i 30cm.

TEMPUR® wyróżnia redukcja nacisku

Wystarczy kilka sekund by poczuć że TEMPUR jest wyjątkowy.

Jeśli jakiś sprzedawca nie ma w ofercie Tempur, to na pewno się do niego porównuje. Nie ma innej marki, która miałaby markową, docenioną pianę z pamięcią kształtu. Materiał TEMPUR® pochłania energię podczas ruchu, powodując, że ciało człowieka od chwili kontaktu z materacem jest cały czas wspierane. Materiał ten reaguje na temperaturę ciała, żeby odpowiednio dopasować się do jego kształtu, zapewniając komfort i podparcie. Tylko materiał TEMPUR® cechuje się niskim odbiciem, dzięki czemu całkowicie redukcje siłę nacisku. Niedawno wprowadzono najnowszą generację materiału TEMPUR® Advanced. Całkowicie nowy Zaawansowany Materiał TEMPUR® zapewnia o 20% większą redukcję nacisku*, a miliardy niezwykle wrażliwych komórek dopasowują się do unikalnej wagi użytkownika, kształtu i temperatury ciała.

Zwykły materac może stwarzać punkty nacisku, zwłaszcza w okolicy pleców, ramion i bioder. Skutkiem tego jest przewracanie się z boku na bok oraz zakłócony sen. Materiał TEMPUR® redukuje nacisk poprzez dopasowanie się do kształtu ciała, odpowiednio podpierając tam gdzie jest to potrzebne. Komórki termoelastyczne, z których jest wykonany, nie wiążą w sobie powietrza i nie powodują drgań kiedy nacisk jest uwalniany.

Wyjątkowa jakość materaców utrzyma się na 10-15 lat użytkowania. Więcej o redukcji nacisku napiszemy w innym artykule.

Czy materace TEMPUR® są dobre dla ludzi z bólami pleców?

Tak. Materace TEMPUR® dostosowują się do kształtu ciała, co pomaga utrzymać prawidłową pozycję ciała podczas snu. To może pomóc w zmniejszeniu napięcia mięśniowego i rozkładaniu równomiernego ciśnienia na plecy. Materace TEMPUR® zmniejszają punkty nacisku na ciało, co może pomóc w zmniejszeniu dyskomfortu i bólu, szczególnie w okolicach pleców, ramion i bioder. Dzięki lepszemu dopasowaniu do ciała i zmniejszeniu napięcia mięśniowego osoby z bólami pleców często doświadczają poprawy jakości snu na materacach TEMPUR®, co przyczynia się do ogólnego zmniejszenia bólu.

TEMPUR® najlepszy materac dla dwojga

Czasem klienci zastanawiają się czy lepiej kupić jeden duży, czy dwa oddzielne materace. Boją się, że w czasie wstawania albo obracania się będą wybudzać osobę śpiącą obok. Tempur przychodzi z pomocą. Przede wszystkim na materacu TEMPUR® mniej przewracamy z boku na bok się, gdyż nasze ciało nie odczuwa takiej potrzeby. Dodatkowo materiał TEMPUR® redukuje drgania, więc jeśli partner się poruszy- Ty nie. Zapewnia to spokojny sen przez całą noc. Udowodniono, że produkty TEMPUR® zmniejszają częstotliwość przewracania się w nocy średnio ze 100 do ok. 17 razy. Tym samym nie przenoszą drgań na powierzchni materaca- znana reklama w TV ze szklanką wody. Ten efekt był pokazany w filmie „Jestem na Tak” z Jimem Carrey z 2008 roku. Widać jak wnoszony jest materac z logiem TEMPUR, a następnie Jim skacze po materacu, na którym stoi kieliszek wina i się nie przewraca! Ciekawe czy ktoś z Was odważyłby się tak zrobić na swoim materacu TEMPUR. Można spróbować, ale warto wcześniej ochronić materac ochraniaczem wodoodpornym Tempur Cooling Tencel.

Czy materace TEMPUR® stają się twardsze pod wpływem zimna?

Tak. TEMPUR® jest twardszy w niższych temperaturach ale z chwilą gdy kładziemy się na nim, staje się bardziej miękki pod wpływem temperatury ciała. To oznacza, że w ten sposób dopasowuje się do nas. Materiał TEMPUR® został zaprojektowany by zapewnić maksimum komfortu przy ok. 23 stopniach C, czyli średniej temperatury panującej w sypialni. Jeśli często zmienia się temperatura w twojej sypialni warto wybrać model średnio twardy, który najszybciej zareaguje na zmiany temperatury z uwagi na dynamiczny materiał Dynamic Support zamiast Tempur Adapt.

Dlaczego materace TEMPUR® mają wysokie ceny?

Wykorzystany materiał jest unikatowy, by przez lata nieprzerwanie zapewnić niezrównany komfort jaki nie dają żadne inne materace. Jakość materiałów rośnie wraz z ceną. najwyższej klasy produkty premium są zawsze droższe od produktów popularnych. W wyniku tego zadowoleni właściciele TEMPUR® polecają te materace chętniej niż inne. Ze względu na czas jaki spędzamy w łóżku materac wysokiej jakości to inwestycja na lata. Marka TEMPUR® wkłada wiele wysiłku w badanie, testowanie oraz opracowywanie produktów TEMPUR®.

Przeprowadzono także badania dlatego, z których wynika, że właściciele TEMPUR®️ są średnio bardziej zadowoleni niż właściciele innych marek materacy.Na podstawie badań konsumenckich przeprowadzonych w 2021 i 2022 roku z udziałem ponad 35 000 właścicieli materacy w 19 krajach. Obliczone przez porównanie średnich najwyższych wyników satysfakcji właścicieli materacy TEMPUR®️ we wszystkich 19 krajach ze średnimi najwyższymi wynikami najbliższego konkurenta w każdym kraju. Najbliższy konkurent oznacza najbliższego konkurenta wyłącznie na podstawie wyników rozmowy kwalifikacyjnej.

Co niektórzy zarzucają materacom TEMPUR®?

Czy ciężko jest się poruszać na materacu TEMPUR®? Każdy zarzut ma w sobie coś z prawdy. Im grubszy materac, tym bardziej będziemy w niego wpadać. Są modele, które mają materiału TEMPUR więcej, co może być bardziej komfortowe, ale utrudniać przewracanie się z boku na bok, czy wstawanie. Być może z tej przyczyny wprowadzono modele Średnio Twarde Medium Firm. Kolekcja ta zapewnia łatwość poruszania się dzięki warstwie Dynamic Support, Dawniej materace z tej kolekcji nazywały się TEMPUR® Sensation. Obecnie zyskały nowe nazwy Pro Medium Firm. Zostały trochę zmodyfikowane, więc nie można żadnego z modeli w pełni porównać do kolekcji starszych z przed 2023 roku.

Bardziej elastyczne, dynamiczne i szybko reagują na ruch użytkownika także materace Tempur Hybrid Pro Plus Medium Firm Hybrid łączy w sobie materiał TEMPUR® z mikro sprężynami Precision dla szybszej reakcji na ruch. 


Zastrzeżenie* Bazując na testach wewnętrznych porównujących materiał TEMPUR® Original z materiałem TEMPUR® Advanced, przeprowadzonych przez Dan-Foam ApS pomiędzy lutym i lipcem 2021.

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Jak urządzić nowoczesną sypialnię?

Jak urządzić nowoczesną sypialnię? Praktyczne porady i inspiracje Nowoczesna sypialnia to przestrzeń, która łączy w sobie funkcjonalność, wygodę i styl. Aby stworzyć takie wnętrze, warto zwrócić uwagę ...