Materace Tempur

Aktualizowano: 24 lutego 2024

Spis treści wpisu:

Materace Tempur

Czym się różnią materace Tempur Pro, Pro PLUS i Pro LUXE

Najnowsze materace Tempur Pro wprowadzone na rynek w 2023 roku obejmują modele Tempur Pro®, Tempur Pro® Plus i Tempur Pro® Luxe, oferując różne poziomy wysokości i komfortu. Tempur Pro® ma wysokość 21 cm, Tempur Pro® Plus 25 cm, a Tempur Pro® Luxe aż 30 cm. Zapewniają jeszcze lepszą redukcję nacisku dzięki zaawansowanemu materiałowi TEMPUR® Advanced Material. Ta technologia pozwala na lepsze dopasowanie się do kształtu ciała, temperatury oraz pochłanianie ruchów, co przekłada się na głębszy i bardziej regenerujący sen. Jednak wcale nie oznacza to, że im wyższy materac tym lepszy. Poniżej opiszemy kilka różnic pomiędzy modelami w różnych wysokościach i podpowiemy, który materac Tempur warto kupić.

Materace TEMPUR: 3 wysokości 21, 25, 30cm, 4 twardości: miękki, średni, średnio-twardy i twardy

Materace Tempur Soft, Medium, Medium Firm i Firm czy różnią się tylko twardością?

Materace Tempur Pro oferują różne stopnie twardości: od delikatnie miękkich (Soft) przez umiarkowane (Medium), średnio-twarde (Medium Firm) po twarde (Firm), co pozwala dostosować materac do indywidualnych preferencji użytkownika. Budowa materaców Tempur jest zróżnicowana i w każdym modelu są różne warstwy bardziej miękkiego lub twardszego materiału Tempur w wierzchniej części. Druga warstwa od góry również może się różnić. W większości modeli jest to warstwa materiału TEMPUR Adapt®o różnej grubości, dopasowująca się do ciała, redukująca nacisk i absorbująca ruch. W modelach Medium Firm zastosowano warstwę TEMPUR® Dynamic Support, która podpiera ciało osoby śpiącej na materacu, pozwalając łatwiej poruszać się na materacu. Ten materiał znany był z poprzedniej kolekcji znanej jako Sensation.

Pokrowce QuickRefresh we wszystkich materacach Tempur

Dodatkowo, są wyposażone w pokrowce QuickRefresh, łatwe do zdejmowania i prania, oraz SmartCool, zapewniające uczucie chłodzenia w trakcie snu. Materace są dostępne w wielu standardowych rozmiarach, a producent oferuje 10-letnią gwarancję na produkt.

Nowa kolekcja Tempur Pro Plus® i Tempur Pro Luxe® wprowadza również innowacje takie jak pokrowce SmartCool™, które dzięki wplecionej chłodzącej przędzy zapewniają przyjemne uczucie chłodu w nocy, co jest szczególnie korzystne dla osób poszukujących ulgi w cieplejsze noce.

Tempur Pro® Luxe z pokrowcem SmartCool™, będąc modelami najwyższej klasy, oferują nie tylko zaawansowane technologicznie rozwiązania dla poprawy komfortu snu, ale również luksusowy wygląd i uczucie. Materace te są zaprojektowane tak, aby zapewnić optymalną równowagę między wsparciem a komfortem, będąc idealnym wyborem dla osób poszukujących najwyższej jakości snu.

Zobacz „Czy materace Tempur są dobre?”

Czy to ważne jaki materac Tempur kupię?

Najnowsze materace Tempur Pro oferują szereg zaawansowanych rozwiązań mających na celu poprawę jakości snu, od zaawansowanego materiału Tempur®, przez różnorodność twardości, zróżnicowaną sprężystość po innowacyjne pokrowce QuickRefresh i SmartCool™.

Nie jesteśmy pewni, że każdy materac Tempur spełni Twoje oczekiwania. Sprzedajemy materace Tempur od 2009 roku i wiemy już, że zdarzają się niezadowoleni klienci z zakupu materaca Tempur. Przeczytaj poniższy opis, a dowiesz się które modele są dla Ciebie odpowiednie.

Które modele materaców Tempur polecamy?

Jednym z najchętniej kupowanych modeli jest model TEMPUR PRO PLUS Medium Firm. Wynika to z faktu, że w tym materacu nie ma odczucia zapadania się. Łatwiej obracać się z boku na bok, a materac szybko dopasowuje się do naszego ciała pod naciskiem, a nie pod wpływem temperatury. Zachowaniem i odczuciami bliżej temu materacowi do materaca wysokoelastycznego niż do termoelastycznego. Odczuciami ten materac będzie zbliżony do materaca Tempur Sensaton Elite, który królował w sprzedaży przez wiele lat.

Polecanym przez nas modelem jest też TEMPUR PRO PLUS Medium. Warstwy zostały tu bardzo dobrze dobrane i materac ten odczuciami przypomina od lat znany materac Tempur Original. Jest to najlepiej dopasowujący się model pod względem ortopedycznym. Warstwy materiału Tempur nie są zbyt grube co powoduje że ten model jaki i model PRO Medium ( bardzo podobne w odczuciach) mogą podobać się większości osób i też dopasowanie do ciała zazwyczaj jest tu idealne.

Dla osób bardzo niezdecydowanych istnieje możliwość skorzystania z promocji. Niektóre modele i rozmiary można wymienić w ciągu 365dni. Niestety promocje nie łączą się i większość klientów rezygnuje z tej opcji na rzecz rabatu czy innych korzyści wynikających z innej promocji czy wyprzedaży.

Najlepsze promocje znajdziesz tutaj:

Kumu polecamy Tempur Soft i Firm

Zdarzają się osoby preferujące twarde materace. Materiał Tempur w górnej części materacy Firm jest twardszy. Jednak im wyższy materac tym bardziej zatapiamy się w nim pod wpływem temperatury. Im niższy model materaca Tempur tym twardszy. Jeśli chciałbyś mieć opcje zmiany twardości możesz kupić najniższy, tym samym najtwardszy model TEMPUR PRO Firm 21cm i jeśli będzie za twardo dokupić Nakładkę Tempur One Medium 5cm. To da ci twarde podparcie z miękką górą.

Są jednak i tacy którzy uwielbiają „zatapiać” się w materacu i chcą, żeby był niesamowicie miękki. Modele Soft takie są. Im wyższy model tym bardziej miękki i bardziej się w nie „wpada”. Trudniej też wstawać i obracać się z boku na bok. Może też być odczucie kumulacji ciepła.

Jakich modeli materaców Tempur nie polecamy

Powinniśmy napisać, że wszystkie są dobre, ale nie możemy. Zdarzają się bowiem klienci niezadowoleni i trzeba powiedzieć, że nie każdy materac Tempur spełni oczekiwania każdego. Najbardziej ryzykownym materacem jest model TEMPUR PRO LUXE Medium. Posiada bardzo grube warstwy elastycznych materiałów. Sprawia to, że zapadamy się w nim głęboko i możemy mieć trudności ze wstawaniem i obracaniem się. Jest to materac dla „zagorzałych” miłośników Tempur. Podobny efekt może być w modelu LUXE Soft i LUXE Firm. Wyjątkiem jest materac TEMPUR PRO LUXE Medium Firm. Górne warstwy ma on ma takie same jak w PRO PLUS Medium Firm. Różnica między nimi jest na korzyść tego niższego (tańszego i nieco twardszego). Wynika to z faktu, że model TEMPUR PRO LUXE Medium Firm ma dodatkową moletowaną warstwę, która mocno zmiękcza odczucia materaca, szczególnie przy siadaniu.

Gdzie najtaniej kupić materac Tempur?

U nas na stronie SalonSnu.pl

Od lat jesteśmy liderem sprzedaży materaców Tempur w Polsce. Nie tylko dlatego, że nasze ceny są elastyczne. Tak, u nas negocjacje ceny są możliwe, ale ważniejsze od ceny jest dla nas zadowolenie klienta. Jeśli uznajemy, że niższy model jest lepszym wyborem, nie wciskamy na siłę wyższego. Nasi handlowcy mają wieloletnie doświadczenie i to także wzbudza zaufanie. Wiele modeli dostępnych od ręki i dostęp do produktów outletowych z rabatami do 40% to kolejny czynnik powodzenia w sprzedaży.

Materac Tempur cena:

Wysokość 21 cm
Materac Tempur Pro80×200cena7141
Materac Tempur Pro90×200cena7565
Materac Tempur Pro100×200cena8302
Materac Tempur Pro120×200cena10908
Materac Tempur Pro140×200cena11489
Materac Tempur Pro160×200cena12843
Materac Tempur Pro180×200cena14004
Materac Tempur Pro200×200cena15624
Wysokość 25 cm
Materac Tempur Pro Plus80×200cena8214
Materac Tempur Pro Plus90×200cena8700
Materac Tempur Pro Plus100×200cena9548
Materac Tempur Pro Plus120×200cena12548
Materac Tempur Pro Plus140×200cena13214
Materac Tempur Pro Plus160×200cena14770
Materac Tempur Pro Plus180×200cena16104
Materac Tempur Pro Plus200×200cena17968
Wysokość 30cm
Materac Tempur Pro Luxe80×200cena9855
Materac Tempur Pro Luxe90×200cena10440
Materac Tempur Pro Luxe100×200cena11458
Materac Tempur Pro Luxe120×200cena15056
Materac Tempur Pro Luxe140×200cena15857
Materac Tempur Pro Luxe160×200cena17724
Materac Tempur Pro Luxe180×200cena19325
Materac Tempur Pro Luxe200×200cena21562
Powyższe materace dostępne są w wersji: Soft, Medium, Medium Firm i Firm.
Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Najzdrowszy materac dla kręgosłupa

Najzdrowszy materac Kto dzisiaj nie ma problemów z kręgosłupem ? Jaki wobec tego będzie idealny, najzdrowszy materac na problemy z bólem pleców ? Materac na bolące plecy powinien zapewniać równomierne rozło...

Czy pianka Biogreen jest ekologiczna?

Włoska piana Biogreen postrzegana jest jako przyjazna dla środowiska. Substancje chemiczne pochodzenia ropopochodnego zastąpiono w niej naturalnymi komponentami roślinnymi, na przykład olejem rycynowym. Sprzyja t...