Materac Polionda Waterlily

Aktualizowano: 31 sierpnia 2023
Materac Polionda Waterlily

Materac Polionda Waterlily- jest to materac stworzony dzięki współpracy wielu specjalistów z zakresu wiedzy medycznej oraz profilaktyki antyodleżynowej. Materac idealnie dopasowuje się do różnych kształtów ludzkiego ciała, niezależnie od pozycji, w której się znajdujemy.

Materac Polionda Waterlily zbudowany jest z trzech warstw pianek. W górnej części znajduje się pianka Viscofoam Waterlily o dużej gęstości, wyprodukowana na bazie oleju sojowego. Pianka posiada unikatowe właściwości punktowego rozkładania nacisku a ciężar ciała zostaje stopniowo i równomiernie rozprowadzony na całej powierzchni materaca. Pianka o strukturze otwartych komórek stopniowo reaguje na ciężar oraz ciepło ludzkiego ciała. Jest również bardziej elastyczna oraz odporna na deformację, co jest znacznie odczuwalne podczas zmiany pozycji na materacu.

Pozostałe dwie warstwy stanowi pianka wysokoelastyczna Newlatex o różnych gęstościach oraz profilowanej strukturze w środkowej części materaca, która stanowi odpowiednie podparcie dla kręgosłupa oraz przestrzeni międzykręgowych. Ma to znaczący wpływ na odpowiednią jakość snu jak i naszego samopoczucia.

Materac Polionda Waterlily jest certyfikowanym wyrobem medycznym, co poparte jest licznymi badaniami, posiada atest oraz gwarancję CertiPUR™.

 

 


Pokrowiec Soybean – połączenie naturalnej bawełny oraz włókna sojowego. Takie połączenie materiałów sprawia, iż pokrowiec lepiej odprowadza wilgoć oraz posiada właściwości termostatyczne. Włókno sojowe nadaje tkaninie wyjątkową szlachetność oraz w bezpośrednim kontakcie z naszą skórą miły i przyjemny w dotyku materiał. Pokrowiec materaca jest zdejmowany z możliwością prania w temperaturze 30 stopni. Pokrowiec również posiada pas boczny, który dodatkowo zwiększa przewiewność, aby zapewnić idealny mikroklimat w czasie wypoczynku.

 

 

BUDOWA MATERACA:

Pianka Viscofoam® Waterlily – 7cm (gęstość 60 kg/m, stabilność 2.0 KPA)
Pianka Newlatex® Puro wysokoelastyczna – 7,5cm (gęstość 30 kg/m², stabilność 3.5 KPA)
Pianka Newlatex® wysokoelastyczna – 4cm (gęstość 32 kg/m², stabilność 3.9 KPA)

 

Wysokość materaca: ok. 22 cm

Twardość materaca: 4 ( 1-6 )

Dostępne rozmiary: 80, 90, 100, 120, 140, 160, 180 / 200 c, możliwość wykonania materaca w dowolnym rozmiarze.

Gwarancja: 10 lat na rdzeń materaca, 2 lata na pokrowiec materaca

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Materac na wersalkę – czy można?

Czy spanie na wersalce jest zdrowe? Zazwyczaj uważa się, że spanie na wersalce nie jest najlepszą opcją, jeśli chodzi o zdrowy sen i komfort snu. Wersalki często nie zapewniają odpowiedniego wsparcia i wygody,...

Jak dbać o materac?

Dlaczego dbanie o materac jest ważne? To jak dbać o materac jest częstym pytaniem wszystkich tych, którzy mają w swojej sypialni nowe podłoże do snu. Co zrobić żeby ten świeży i czysty materac pozostał tak...