Strona główna Artykuły Poduszki ortopedyczne

Zobacz dostępne w naszej ofercie poduszki ortopedyczne: SalonSnu.pl/Poduszki-ortopedyczne

Najbardziej wrażliwy odcinek kręgosłupa to część szyjna. Wymaga prawidłowego ułożenia by poprawnie, anatomicznie ułożyć kręgi. Pozwoli to rozluźnić wszystkie mięśnie unikając skutków niewłaściwego podparcia np. bólów głowy czy dolegliwości ramion. Profilowane podgłówki lateksowe lub termoelastyczne odpowiadają swą konstrukcją budowie Twojego ciała, gwarantując właściwe ułożenie w każdej pozycji leżącej „bocznej” i „na wznak”.

Jak dobrać podgłówek?

Z doświadczenia wiemy, że nie jest to łatwe. Każdy indywidualnie powinien dobrać go w zależności od budowy ciała, twardości materaca, czy upodobań. Im ramiona szersze tym poduszka powinna być wyższa. Jeśli jednak mamy bardzo miękki materac trzeba to wziąć pod uwagę, że zagłębi się ciało w materacu i nie potrzeba tak wysokiego podparcia, jak na twardym.

Zanim więc kupisz podgłówek połóż się na nim i poleż chwilę. Druga osoba niech zobaczy czy leżąc na boku odcinek szyjny kręgosłupa jest w linii prostej.

Czasem klienci pytają nas o poduszki rehabilitacyjne, a czasem o ortopedyczne. Zwykle mają na myśli to samo: poduszkę która zapewni im właściwe ułożenie kręgosłupa w części szyjnej. Sprawi, że ustąpią bóle kręgosłupa lub pleców. Poduszki są bardzo urozmaicone jeśli chodzi o to z czego są wykonane, jaki mają kształt i wysokość. Cena idzie wraz z jakością w górę.

Zobacz poduszki lateksowe lub poduszki termoelastyczne.

Więcej tematów na blogu

Serta

Serta to amerykańska firma specjalizująca się w produkcji materacy, która została założona w 1931 roku. Jest jednym z największych producentów materacy na świecie i oferuje szeroki wybór produktów, w tym materace piankowe, hybrydowe i sprężynowe. Serta stała się...

czytaj dalej

Sealy

Amerykańskie materace Sealy to nowoczesne, luksusowe materace hybrydowe. Połączenie tytanowych sprężyn z innowacyjnymi piankami daje trwałość, komfort jak nigdy dotąd.

czytaj dalej

Więcej informacji o naszych znakomitych produktach do snu, znajdziesz w naszym sklepie internetowym: salonsnu.pl

Salon materacy Komfort Snu
Wygodny materac - salon z materacami