Certyfikaty w materacach

Spis treści wpisu:

Certyfikaty w materacach

Czy kupując materac zwracamy uwagę na certyfikaty?

Jeśli nie – z pewnością warto się z nimi zapoznać i sprawdzić co oznaczają aby mieć pewność, że kupujemy zdrowy i bezpieczny dla nas produkt zgodnie z zapewnieniem producenta.

Jednym z najbardziej znanych certyfikatów jest Oeko-Tex – certyfikat wydawany przez Instytucje zrzeszone w Stowarzyszeniu (Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Badań i Rozwoju Ekologii Wyrobów Włókienniczych), które 25 lat temu wprowadziło certyfikację STANDARD 100 Oeko-Tex, który jest międzynarodowym znakiem bezpieczeństwa wyrobów tekstylnych. Certyfikatem tym oznaczone są tekstylia najwyższej jakości używane do produkcji materaców. Oznacza to że włókna są wolne od substancji szkodliwych dla zdrowia jak pestycydy czy wybielacze, oraz zabronionych barwników gazowych i metali ciężkich. Certyfikat ten przyznawany jest na okres 12 miesięcy, dlatego producenci starają się o jego odnowienie co roku. Firma która uzyskała ten certyfikat zobowiązana jest do zapewnienia ciągłości stosowania środków zgodnie z dostarczonymi próbkami- norm ISO 17050-1. Na ten certyfikat szczególną uwagę powinny zwracać uwagę alergicy oraz osoby skłonne do uczuleń.

 

Atest PZH – certyfikat wydawany przez Państwowy Zakład Higieny, zwracający szczególną uwagę na zgodność składu chemicznego materiałów użytych do produkcji materaców zgodnie z deklaracją producenta. Certyfikat PZH daje nam pewność, że zakupiony przez nas produkt jest dobrej jakości nie będzie szkodliwy dla naszego zdrowia.

Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka – to jedna z najbardziej prestiżowych zaświadczeń ciesząca się dużym zaufaniem rodziców, wydawana na produkty dla dzieci i niemowląt, w tym przypadku dla materaców. Produkty odznaczone tym certyfikatem spełniają rygorystyczne normy, a producenci zabiegają o uzyskanie pozytywnej opinii na temat ich produktów.

CertiPur – certyfikat obejmuje rygorystyczne normy dla produkcji pianek, daje pewność, że materiał nie został zanieczyszczony chemikaliami w trakcie procesu produkcyjnego. Piany objęte tym certyfikatem są wolne od metali ciężkich, wolne od substancji rakotwórczych, alergicznych, uczuleniowych, wolne od chemicznych zapachów- substancji lotnych.

Licencja Amerykańskiej Fundacji Kosmicznej ” Certyfikowana Technologia” – tym certyfikatem może się poszczycić tylko marka TEMPUR. Dzięki „kosmicznej piance” oraz „Certyfikowanej Technologii” materace marki TEMPUR jak żadne inne są niezwykle komfortowe, precyzyjnie dopasowują się do kształtów ciała zapewniając idealne podparcie oraz redukcje nacisku. Tylko materiał TEMPUR® posiada Certyfikat NASA. Wszelkie inne pianki będą tylko próbowały naśladować TEMPUR®. Tylko Oryginalny TEMPUR® zachowuje się wyjątkowo i jak dotąd nikt go skutecznie nie „podrobił”.

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Materac na wersalkę – czy można?

Czy spanie na wersalce jest zdrowe? Zazwyczaj uważa się, że spanie na wersalce nie jest najlepszą opcją, jeśli chodzi o zdrowy sen i komfort snu. Wersalki często nie zapewniają odpowiedniego wsparcia i wygody,...

Jak dbać o materac?

Dlaczego dbanie o materac jest ważne? To jak dbać o materac jest częstym pytaniem wszystkich tych, którzy mają w swojej sypialni nowe podłoże do snu. Co zrobić żeby ten świeży i czysty materac pozostał tak...