Dlaczego warto zainwestować w dobry materac?

dobry materac

Inwestycja w dobry materac to inwestycja w nasze zdrowie… Chcąc kupić dobry materac, czasem droższy niż przewidziany budżet, warto się zastanowić, na czym nam najbardziej zależy i dlaczego warto?

Zobacz jedne z najbardziej komfortowych materacyw naszej ofercie: SalonSnu.pl/Materace-TEMPUR®

Sprawdź jakie materace TEMPUR® są dostępne „od ręki”:  SalonSnu.pl/materace-TEMPUR®-dostępne-od-ręki

Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta materaców w sklepie internetowym SalonSnu.pl/materace jak i stacjonarnym. Jesteśmy w Bydgoszczy oraz w Toruniu.

Inwestycja w zdrowy i komfortowy sen.

Na czym polega komfortowy sen? W skrócie możemy to porównać do siedzenia na fotelu… jeśli czujemy się bardzo komfortowo nie zmieniamy często pozycji, ponieważ nie wyczuwamy ku temu potrzeby. Natomiast gdy jest nam niewygodnie, czujemy się niekomfortowo- wiercimy się, nasze siedzenie polega na szukaniu, wygodnej pozycji, w której będziemy czuli się dobrze- tak samo jest z materacem. Polega to na wybudzaniu w trakcie snu, każdemu z nas się to zdarza, lecz gdy wybudzenia są częste, trwają dłużej, a po nich mamy problemy z zaśnięciem- może to oznaczać, że jest nam niewygodnie. Takie wybudzenia mogą skutecznie obniżyć jakość i komfort snu, sprawiając, że budzimy się zmęczeni i niewyspani co może prowadzić do obniżonego nastroju, zdenerwowania a w konsekwencji może wpływać na nasze zdrowie.

Inwestycja w odpowiednie podparcie dla kręgosłupa.

Dobrze dopasowany materac to właściwe podparcie dla naszego kręgosłupa. Na rynku istnieje wiele różnych modeli materaców, które w mniejszym lub większym stopniu będą oferowały dopasowanie do kształtu naszego ciała. Jeśli mamy niewłaściwe podparcie będziemy odczuwali dyskomfort, który po pewnym czasie może doprowadzić do bólu pleców, odcinka lędźwiowego czy bólu w okolicy łopatki- wówczas budzimy się zmęczeni i niewyspani. Kolejną bardzo ważną kwestią są problemy i schorzenia kręgosłupa, które już posiadamy- tutaj warto zainwestować w dobry materac, który dopasowuje się do potrzeb naszego kręgosłupa i pozwoli mu odpocząć bez odczuwalnego nacisku na ciało. Materac nie wyeliminuje tych schorzeń, które już posiadamy, ale znacznie zminimalizuje pogłębianie się ich lub zmniejszy ryzyko ich pojawienia się.

Inwestycja w zdrowie poprzez właściwą higienę.

Każdy z materacy posiada pokrowiec co ułatwia utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny poprzez możliwość zdejmowania i prania takiego pokrowca. Istnieje bardzo szeroka oferta, w której możemy znaleźć również takie pokrowce, które są wykonane w odpowiedniej technologi zapewniającej nam zdrowszy i bardziej higieniczny wypoczynek. Przykładem takiego pokrowca jest Silver– wysokiej jakości materiał jest jonizowany srebrem i posiada antybakteryjne działanie. Już po dwóch godzinach redukuje ilość mikroorganizmów i bakterii, nawet o 90%, zalecany dla alergików. Kolejnym pokrowcem jest Lyocell- wykonany z naturalnej celulozy drzewnej, materiał bardzo dobrze pochłania i odprowadza wilgoć, szybko schnie, dzięki czemu zachowuje wysoką higienę materaca. Materiał jest naturalnie antybakteryjny. Pokrowiec Lavender oraz Eucalyss – dzięki zastosowaniu naturalnych olejków aromatycznych, to ochrona przez mikroorganizmami.

Inwestycja na lata.

Dobry materac to inwestycja na lata. Możemy powiedzieć, że przede wszystkim inwestycja w nasze zdrowie, komfortowy i zdrowy sen. Kluczowe jest również odpowiednie dopasowanie do naszego kręgosłupa, dobrze dobrany materac wpływa na prawidłową postawę naszego ciała oraz ma korzystne działanie na nasze samopoczucie. Po dobrze przespanej nocy budzimy się pełni energii aby stawić czoła nowym wyzwaniom.

Inwestycja w trwałość.

 Dobry materac to pewność, że przez co najmniej 10 lat nie będziemy musieli się zastanawiać nad zakupem nowego materaca, pamiętajmy, że nic nie jest wieczne, a po upływie 10 lat warto jest wymienić materac chociażby z powodu warunków higienicznych. Jeśli martwi nas jednorazowy wydatek- pamiętajmy, że to inwestycja na lata, miesiące i dni w roku- wiec wcale nie wychodzi tak źle 🙂 Czasem warto jest wydać więcej, aby otrzymać w zamian gwarancję dobrego jakościowo produktu, która przekłada się na wieloletni komfort.

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły: