Strona główna Artykuły Warto wiedzieć Cenne właściwości kołdry puchowej – na lato i zimę

Cenne właściwości kołdry puchowej – na lato i zimę

Dobrej jakości kołdry czy poduszki są idealnym rozwiązaniem na każda porę roku. Ich cenne właściwości sprawiają, iż możemy stosować je przez cały rok wybierając odpowiedni stopień izolacji cieplnej.
właściwości kołdry puchowej

Zimowa pora roku nas nie rozpieszcza… przechodzimy w krótsze dni i coraz dłuższe wieczory, które nie zachęcają do aktywnego działania. Jesteśmy bardziej ospali a zimowa aura wraz z obniżoną temperaturą wygania nas prosto do łóżka… 🙂 Jak uzbroić się i przygotować się na ten zimowy czas? Nic bardziej prostszego jak zaopatrzyć się w dobrej jakości zestaw pościelowy, który wprowadzi nas w błogi stan ciepłego otulenia i pomoże przetrwać ten niezbyt przyjemny zimowy czas.

Kołdra… Jak znaleźć tą odpowiednią wśród szerokiej oferty dostępnych produktów? Postaramy się znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla każdego.

Kołdry puchowe… wiele o nich słyszeliśmy, wykonane z dobrej jakości puchu są lekkie, ciepłe i puszyste. Jak zimowa warstwa puchu otulają nas i grzeją miękkim wypełnieniem dając poczucie komfortowego ciepła. Kołdry puchowe to najwyższa jakość, kojarzona z wysokim standardem, zdecydowanie najlepsza opcja na zimowe noce.

Kołdry puchowe- wykonane z wysokiej jakości puchu gęsiego to nie tylko dobra izolacja termiczna ale przede wszystkim termoaktywna. Kołdry puchowe nie dopuszczają do przegrzewania się, oddychają i pozwalają na swobodny przepływ powietrza.

Są lekkie, sprężyste-pozwalają na długo zachować swój pierwotny kształt, czego nie posiadają kołdry z pierza. Kołdry puchowe są gęsto przeszywane tworząc komory dzięki, którym puch się nie przesuwa a kołdra nie ulega odkształceniom.

Są antyalergiczne, nie uczulają! Kołdry wykonane z puchu są starannie selekcjonowane, puch jest ręcznie oddzielany od piór w bardzo restrykcyjnych warunkach procesu dezynsekcji. Tylko czysty puch, jest gwarancją czystości i nieskazitelności.

Zobacz kołdry puchowe dostępne w naszym sklepie stacjonarnym oraz internetowym: SalonSnu.pl/kołdry puchowe-Paradies

Co jest gwarantem dobrej jakości puchu?
Czym się kierować przy wyborze kołdry? Przede wszystkim- wagą. Dobrej jakości kołdra powinna być lekka, w dotyku nie powinna mieć ostrych krawędzi czyli mieszaniny piór z puchem. Nie da się ukryć również, iż dobra kołdra kosztuje. Za niską ceną ukryta jest niewątpliwie zła jakość- niskiej jakości puch, nierzadko mieszany z piórami, jest nieoczyszczony- brak procesu dezynsekcji, który może być przyczyna różnego rodzaju uczuleń.

Jak dbać o kołdrę puchową?
Każdą kołdrę bez względu na rodzaj wypełnienia zaleca się co kilka miesięcy odświeżyć. W przypadku kołder z puchu nie polecamy czyszczenia na własną rękę. Sprawdzonym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm zajmujących się czyszczeniem. Ma to istotne znaczenie szczególnie dla alergików.

Kołdra puchowa Moonline- wyjątkowo lekkie, najczęściej wybierane kołdry. Wypełnienie stanowi w 90% polski biały puch gęsi, a pokrycie zewnętrzne 100% niemiecki batyst bawełniany. Dostępne w 3 wariantach izolacji cieplnej do wyboru: Light, Medium i Warm.

Kołdra puchowa Crystal- lekka, elegancka, dla najbardziej wymagających klientów. Wypełnienie stanowi 100% polski biały puch gęsi. Pokrycie zewnętrzne to 100% niemiecki batyst bawełniany. Dodatkowo seria Crystal została ozdobiona haftowanym, niebieskim- znakiem firmowym Paradies. Dostępne w 3 wariantach izolacji cieplnej do wyboru: Light, Medium i Warm. 

Kołdra puchowa Botanic- najnowszy model kołdry puchowej oraz najlżejszy. Wykonana z nowoczesnej tkaniny Micro Tencel pochodzenia botanicznego. Wypełnienie stanowi 100% polski biały puch gęsi. Dodatkowo seria Crystal została ozdobiona haftowanym, niebieskim- znakiem firmowym Paradies. Dostępna w 3 wariantach izolacji cieplnej do wyboru: Light, Medium i Warm. 

Kołdra puchowa Diamond- najbardziej luksusowa seria dla najbardziej wymagającego klienta. Wypełnienie stanowi 100% polski biały puch gęsi, pokrycie zewnętrzne 100% naturalny niemiecki jedwab. Dostępna w 3 wariantach izolacji cieplnej do wyboru: Light, Medium i Warm. Ekskluzywny charakter tej serii podkreśla kryształkowe serduszko Swarovskiego- logo Paradies. Specjalna struktura kasetonowa z murem wewnętrznym o wys 2cm zapobiega powstawaniu tzw. zimnych pól dzięki równomiernemu rozprowadzeniu puchu.

Dobrej jakości kołdry czy poduszki mogą okazać się idealnie trafionym prezentem na każdą porę roku. Myśląc ciepło o naszych najbliższych podarujmy im przemyślany i z pewnością bardzo przydatny prezent.

Pełną ofertę produktów Paradies znajdziesz poniżej:

Więcej tematów na blogu

Sealy

Amerykańskie materace Sealy to nowoczesne, luksusowe materace hybrydowe. Połączenie tytanowych sprężyn z innowacyjnymi piankami daje trwałość, komfort jak nigdy dotąd.

czytaj dalej

Więcej informacji o naszych znakomitych produktach do snu, znajdziesz w naszym sklepie internetowym: salonsnu.pl

Salon materacy Komfort Snu
Wygodny materac - salon z materacami