11 faktów o materacach TEMPUR®

11 faktów o materacach Tempur

Szeroką ofertę materaców TEMPUR® znajdziesz w naszym sklepie online oraz stacjonarnym: SalonSnu.pl/materace-TEMPUR®

11 faktów o materacach TEMPUR®

 

Dlaczego TEMPUR® jest lepszy od innych materaców piankowych?

W przeciwieństwie do innych pianek materiał TEMPUR® pochłania energię podczas ruchu, powodując, że Twoje ciało od chwili kontaktu z materacem jest cały czas wspierane. Materiał ten reaguje na temperaturę ciała, żeby odpowiednio dopasować się do jego kształtu, zapewniając komfort i podparcie. Tylko materiał TEMPUR® cechuje się niskim odbiciem, dzięki czemu całkowicie redukcje siłę nacisku. Wyjątkowa jakość materaców utrzyma się na 10-15 lat użytkowania. Ponadto tylko materace TEMPUR® są rekomendowane i posiadają certyfikat Fundacji Kosmicznej NASA. 

Czy to dobrze, że materac TEMPUR® redukuje nacisk?

Zdecydowanie TAK. Zwykły materac może stwarzać punkty nacisku, zwłaszcza w okolicy pleców, ramion i bioder. Skutkiem tego jest przewracanie się z boku na bok oraz zakłócony sen. Materiał TEMPUR® redukuje nacisk poprzez dopasowanie się do kształtu ciała, odpowiednio podpierając tam gdzie jest to potrzebne. Komórki termoelastyczne, z których jest wykonany, nie wiążą w sobie powietrza i nie powodują drgań kiedy nacisk jest uwalniany.

Czy ciężko jest się poruszać na materacu TEMPUR®?

Nie, jeśli wybierzemy odpowiednie dla siebie podparcie spośród całej kolekcji, z tym wiąże się nasze odczucie. TEMPUR® to 4 kolekcje materaców a w nich np. kolekcja TEMPUR® Sensation oraz Hybrid, które są bardziej elastyczne, dynamiczne i szybko reagują na ruch użytkownika. Kolekcja TEMPUR® Sensation zapewnia łatwość poruszania się dzięki warstwie Dynamic Support, natomiast kolekcja Hybrid łączy w sobie materiał TEMPUR® z mikro sprężynami Precision dla szybszej reakcji na ruch.

 

Czy materace TEMPUR® są polecane dla ludzi z bólami pleców?

Najlepsza zdolność materiału TEMPUR® do redukcji nacisku, absorbcji ruchu i dopasowania do kształtu ciała zapewnia niezrównany komfort dla każdego, niekoniecznie musi cierpieć na bóle pleców. Materace TEMPUR® zostały zaprojektowane dla wszystkich, którzy chcą zaznać najlepszego komfort snu. Ze względu na swoje właściwości często jest rekomendowany przez specjalistów na całym świecie. 

Czy przewracanie się z boku na bok podczas snu przez partnera będzie odczuwalne na materacu TEMPUR® ?

To nie powinien być problem. Przede wszystkim na materacu TEMPUR® mniej przewracamy z boku na bok się gdyż nasze ciało nie odczuwa takiej potrzeby. Dodatkowo materiał TEMPUR® redukuje drgania, więc jeśli partner się poruszy- Ty nie. Zapewnia to spokojny sen przez całą noc. Udowodniono, że produkty TEMPUR® zmniejszają częstotliwość przewracania się w nocy średnio ze 100 do ok. 17 razy. Tym samym nie przenoszą drgań na powierzchni materaca- znana reklama w TV ze szklanką wody.

Czy materace TEMPUR® posiadają stronę letnią i zimową?

Nie posiadają gdyż nie ma takiej potrzeby. Materiał TEMPUR® reaguje na temperaturę Twojego ciała, lecz sam nie produkuje ciepła. Jedyne co pozostaje to zmiana pościeli w zależności od pory roku.

Jaki model wybrać aby uniknąć „zatapiania” się na materacu TEMPUR® ?

Uczucie „zatapiania” to tzw. dopasowywanie się materaca do kształtu ciała, aby zapewnić odpowiedni komfort i podparcie. Kolekcja TEMPUR® Hybrid i Sensation, zostały specjalnie zaprojektowane dla szybkiej reakcji i łatwości poruszania się. Oznacza to również zmniejszone uczucie zatapiania się.

Czy materace TEMPUR® stają się bardziej miękkie z czasem?

Nie. Każdy materac TEMPUR® zapewnia lata komfortu bez odkształceń, deformacji, zagłębień i zagnieceń. Dzięki unikatowej i wytrzymałej strukturze otwartych komórek nie wymaga odwracania na druga stronę.

Czy materace TEMPUR® stają się twardsze pod wpływem zimna?

Tak. TEMPUR® jest twardszy w niższych temperaturach ale z chwilą gdy kładziemy się na nim, staje się bardziej miękki pod wpływem temperatury ciała. To oznacza, że w ten sposób dopasowuje się do nas. Materiał TEMPUR® został zaprojektowany by zapewnić maksimum komfortu przy ok. 23 stopniach C, czyli średniej temperatury panującej w sypialni.

Dlaczego materace TEMPUR® mają wysokie ceny?

Ze względu na czas jaki spędzamy w łóżku materac wysokiej jakości to inwestycja na lata. Marka TEMPUR® wkłada wiele wysiłku w badanie, testowanie oraz opracowywanie produktów TEMPUR®. Wykorzystany materiał jest unikatowy, by przez lata nieprzerwalnie zapewnić niezrównany komfort jaki nie dają żadne inne materace. W wyniku tego zadowoleni właściciele TEMPUR® polecają te materace chętniej niż inne.

Czy materace TEMPUR® zapewniają właściwe podparcie?

Błędem jest stwierdzenie, ze materiał TEMPUR® nie zapewnia właściwego lub wystarczającego podparcia. Materiał, z którego został wykonany pochłania nacisk lepiej niż jakakolwiek pianka, zapewniając tym samym uczucie nieważkości i trwałe podparcie.

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły: