Poduszka tradycyjna kontra poduszka anatomiczna

Aktualizowano: 31 sierpnia 2023

Spis treści wpisu:

Poduszka tradycyjna kontra poduszka anatomiczna

Cała oferta poduszek jest dostępna w naszym sklepie online: SalonSnu.pl/poduszki

Właściwości poduszki anatomicznej

Poduszka anatomiczna charakteryzuje się przede wszystkim innym kształtem jak i materiałem z jakiego jest wykonana. Wykonanie to zazwyczaj pianka termoelastyczna, która dopasowuje się pod względem temperatury jak i nacisku,  pianka wysokoelastyczna lub lateks. Poduszki wykonane z tych materiałów nie deformują się, nadmiernie spłaszczając, ugniatając- są bardziej sprężyste i elastyczne, powracają do swojego pierwotnego kształtu. Dodatkowymi właściwościami tych poduszek jest wysoka przepuszczalność powietrza, zazwyczaj poduszki tego typu są dodatkowo perforowane dla lepszego odprowadzenia wilgoci oraz przepływu powietrza. Sama struktura materiału z jakiego jest wykonana poduszka jest bardziej otwarta co umożliwia nadmierne odprowadzanie ciepła i wilgoci. Podstawowymi właściwościami tych poduszek jest idealne dopasowanie, podparcie oraz wypełnienie odcinka szyjnego ( miedzy głową a ramieniem) w prawidłowej, naturalnej pozycji dla naszego kręgosłupa. Poduszki anatomiczne – ortopedyczne są szczególnie polecane osobom z wszelkimi dolegliwościami oraz zwyrodnieniami jak np. bóle kręgosłupa, karku, odcinka szyjnego. Rodzaj poduszki- jej miękkość lub twardość powinna zostać odpowiednio dopasowana do twardości materaca.

Wśród szerokiej oferty poduszek anatomicznych można znaleźć wiele modeli o różnych kształtach. Jak sprawdzić, która jest dla nas odpowiednia? Przede wszystkim zacznijmy od najważniejszego: w jakiej pozycji śpimy oraz jakie są nasze preferencje?

Poduszka anatomiczna, profilowana np. poduszka TEMPUR Original– najbardziej charakterystyczna i rozpoznawalna, z jednej strony wyższa a z drugiej niższa, ze specjalnym wgłębieniem. Taka poduszka zapewni nam odpowiednie podparcie dla odcinka szyjnego, głowy, ramion oraz prawidłowe i naturalne ułożenie kręgosłupa w trakcie snu. Poduszka szczególnie polecana jest osobom śpiącym na boku, niezbyt często zmieniającym pozycje.

Poduszka TEMPUR Millennium specjalny profil delikatnego wgłębienia, wymuszający właściwe ułożenie odcinka szyjnego. Została zaprojektowana dla osób chrapiących i odczuwających dyskomfort. Polecana szczególnie gdy śpisz na plecach, oferuje redukujące nacisk podparcie oraz wyjątkowy komfort.

Poduszka TEMPUR Symphony zapewniające dodatkowe podparcie głowy i karku osobom śpiącym na boku i na plecach. Pozwala na obustronne użytkowanie, idealna dla osób często zmieniających pozycje spania.

Poduszka TEMPUR Sonata profilowanie poduszki gwarantuje Ci komfortowe podparcie bez względu na ułożenie na niej głowy. Zaokrąglony kształt poduszki Sonata sprawia, że otula i właściwie podpiera szyję nawet, kiedy często zmieniasz pozycję i przewracasz się z boku na bok w ciągu nocy.

Poduszka TEMPUR Ombracio zaprojektowana z myślą o osobach śpiących na brzuchu. Jej kształt, materiał i pokrowiec gwarantują lepszą wentylację, komfort oraz spokojny sen.

Zobacz również nasz artykuł o poduszkach TEMPUR®, rodzaje, właściwości, kształty:  SalonSnu.pl/poduszki-TEMPUR®-Ergonomiczne-Podparcie

Poduszka tradycyjna.

Początkowo poduszki były traktowane jako forma ozdobna- głownie służyły do dekoracji. Były niezbyt wygodne, służyły głownie do podpierania na krześle. Z upływem lat zaczęto je wypełniając pierzem był to jednak produkt bardzo luksusowy, niedostepny dla każdego. Poduszka tradycyjna- użytkowa może być wypełniona puchem, pierzem, jedwabiem, wełną silikonem lub innym syntetycznym włóknem. Zaletami poduszek syntetycznych jest to, iż można je często prać oraz to, że nie wywołują alergii. Natomiast poduszki z wypełnieniem naturalnym jak puch należą do najdroższych oraz najbardziej ekskluzywnych. Są mięciutkie i lekkie, bardzo dobrze radzą sobie z odprowadzeniem wilgoci, są termoregulacyjne, sprawiają, że się nie przegrzewamy. Za wysoka poduszka może powodować wygięcie kręgów szyjnych jak i bóle głowy oraz karku. Ale w przeciwieństwie do poduszek anatomicznych, wszystkie te poduszki tradycyjne nie zapewniają odpowiedniego podparcia oraz ułożenia kręgosłupa w odcinku szyjnym- za wyjątkiem poduszek TEMPUR®. Poduszki TEMPUR® to również klasyczny kształt, optymalne podparcie i niezrównany komfort. Nadaje się do spania w każdej pozycji. Zapewnia możliwość formowania, połączoną z trwałym podparciem i komfortową redukcją nacisku.Zobacz poduszki o klasycznym, tradycyjnym kształcie: SalonSnu.pl/poduszki-TEMPUR®-Klasyczny-Komfort

Wybór odpowiedniej poduszki jest wbrew pozorom powinien być przemyślany i bardzo dokładny. Uwarunkowany naszymi preferencjami jak i potrzebami wynikającymi np. z różnego rodzaju schorzeń. Poduszka również powinna być wybrana na podstawie naszego gabarytu oraz dopasowana do rodzaju materaca na jakim śpimy. Miękka poduszka powinna towarzyszyć miękkiemu materacowi i przeciwnie, im twardsze podparcie tym bardziej twarda poduszka. Odpowiednio dobrana poduszka sprawi, iż będziemy wypoczęci, poprawi nasza jakość snu oraz zapewni zdrowe, właściwe podparcie dla kręgosłupa.

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Materace Sealy – opinie

Amerykańskie materace Sealy to nowoczesne, luksusowe materace hybrydowe. Połączenie tytanowych sprężyn z innowacyjnymi piankami daje trwałość, komfort jak nigdy dotąd.