Pozycje snu

Spis treści wpisu:

Pozycje snu

Odwiedź Nasz sklep internetowy SalonSnu.pl

Spanie na boku. 

Najwięcej osób sypia na boku, gdyż jest to najbardziej naturalna pozycja snu dla człowieka. Nie jest ona jednak idealna dla każdego. Spanie na boku jest dobrą pozycją dla osób cierpiących na zgagę oraz dla kobiet w ciąży. Spanie zwłaszcza na lewym boku zmniejsza nacisk na dolny zwieracz przełyku, co skutkuje tym, że nasze narządy odpoczywają podczas snu i jedzenie nie cofa się wywołując nieprzyjemne uczucie zgagi.

Jeśli lubimy spać na boku powinniśmy starać się spać z wyprostowanymi nogami i rękami, gdyż układanie ciała w pozycji embrionalnej wywołuje bóle stawów i problemy z oddychaniem.

Zobacz idealną poduszkę do spania na boku: SalonSnu.pl/poduszka-TEMPUR®-Sonata

Spanie na plecach.

Spanie na plecach jest najzdrowszą pozycją snu polecaną przez lekarzy i specjalistów. Niewiele osób potrafi sypiać w tej pozycji pomimo tego, że daje ona najlepszą regenerację naszego organizmu.

Ułożenie się na plecach jest szczególnie polecane osobom z nawracającymi bólami kręgosłupa. W tej pozycji treści żołądkowe się nie cofają, zatem zapobiega ona również powstawaniu refluksu. Ponadto spanie na plecach jest szczególnie polecane Paniom, które dbają o swoją cerę. Układanie twarzy na poduszce lub na materacu powoduje szybsze starzenie się skóry i zaostrzenie trądziku u osób borykających się z tym problemem.

Zobacz idealną poduszkę do spania na plecach: SalonSnu.pl/poduszka-TEMPUR®-Original

Spanie na brzuchu.

Zasypianie na brzuchu z głową wtuloną w poduszkę jest równie mało popularne jak spanie na plecach. Ciężko wygodnie ułożyć się na brzuchu gdy jesteśmy przejedzeni, gdy wydaje nam się, że wszystko nas uwiera. Spanie na brzuchu ma jednak swoje wady i zalety jak wszystkie ułożenia ciała podczas snu.

Gdy śpimy na brzuchu lepiej pracują nasze górne drogi oddechowe, jednak nasza głowa jest przez cały czas skręcona w jedną lub drugą stronę, powodując bóle karku. Śpiąc na brzuchu często wyginamy kręgosłup w nienaturalnej pozycji, co prowadzi do występowania bóli mięśni otaczających kręgi, z którymi borykamy się najczęściej już przez cały dzień.

Zobacz idealną poduszkę do spania na brzuchu: SalonSnu.pl/poduszka-TEMPUR®-Ombracio

Sprawdź całą oferte poduszek TEMPUR® i wybierz coś dla siebie: SalonSnu.pl/poduszki-TEMPUR®

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Materace Sealy – opinie

Amerykańskie materace Sealy to nowoczesne, luksusowe materace hybrydowe. Połączenie tytanowych sprężyn z innowacyjnymi piankami daje trwałość, komfort jak nigdy dotąd.

Materace hybrydowe 160×200

Materace hybrydowe to innowacyjna technologia łącząca cechy najlepszego materaca piankowego i sprężynowego w jednym. Mówimy o nich w połowie piankowe a w połowie sprężynowe – teraz już nie musisz wybi...