Jak długo powinna trwać drzemka?

Australijski dziennik The Sydney Morning Herald informuje o odkryciach naukowców, którzy doszli do wniosku, że „staromodna drzemka może bardzo podwyższyć wydajność pracy”. Ważne jest jednak, ile czasu trwa taki sen. Profesor Leon Lack z Uniwersytetu Flindersa przeprowadził odpowiednie eksperymenty i stwierdził: „Minuta snu najwyraźniej nie przynosiła żadnych korzyści. Pięć minut snu pomagało niektórym osobom, ale nie dawało wielkich efektów. Natomiast po dziesięciu minutach niemal wszystkie badane przez nas wskaźniki wyraźnie się poprawiały”. Tymczasem ci, którzy drzemali dłużej, do 30 minut, odczuwali potem zmęczenie nawet przez godzinę.

 Drzemka dobrze ci zrobi.

 Wyniki badań przeprowadzonych wśród przeszło 23 000 Greków wykazały, że ucinanie sobie drzemki przynajmniej trzy razy w tygodniu może zmniejszyć o 37% śmiertelność wskutek zawału serca. „Istnieją liczne dowody potwierdzające związek między chorobami serca a silnym bądź długotrwałym stresem” — wyjaśnia Dimitrios Trichopoulos, pracownik naukowy i epidemiolog z Wydziału Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Harvarda. „Popołudniowa sjesta odstresowuje, obniżając ryzyko zgonu z powodu zawału serca”.

Więcej tematów na blogu

Serta

Serta to amerykańska firma specjalizująca się w produkcji materacy, która została założona w 1931 roku. Jest jednym z największych producentów materacy na świecie i oferuje szeroki wybór produktów, w tym materace piankowe, hybrydowe i sprężynowe. Serta stała się...

czytaj dalej

Sealy

Amerykańskie materace Sealy to nowoczesne, luksusowe materace hybrydowe. Połączenie tytanowych sprężyn z innowacyjnymi piankami daje trwałość, komfort jak nigdy dotąd.

czytaj dalej

Więcej informacji o naszych znakomitych produktach do snu, znajdziesz w naszym sklepie internetowym: salonsnu.pl

Salon materacy Komfort Snu
Wygodny materac - salon z materacami