Spędzamy romantyczne chwile z ukochaną osobą. Sypialnia powinna dawać nam nie tylko ukojenie, ale także poczucie bezpieczeństwa.

Sypialnia idealna powinna opierać się na minimalizmie. Meble w niej powinny być ograniczone tylko do niezbędnych tak, by nie zagracały przestrzeni. Wśród mebli powinny znaleźć się również dwa stoliki nocne (ustawione po bokach łóżka) oraz komoda na bieliznę.

Punktem centralnym sypialni powinno być łóżko – z wygodnym materacem. Jeśli chodzi o dodatki, to im mniej, tym lepiej. Miłym akcentem będzie ozdobna narzuta, kilka sztuk ozdobnych poduszek oraz eleganckie zasłony.

Co do kolorystyki to powinna być ona spokojna i stonowana. Idealnym wyborem są beże połączone z brązami, szarości połączone z fioletem, biel w parze z granatem…

Równie ważną kwestią jest światło. Powinno być ono miękkie i ciepłe. Poza lampą sufitową, swoje miejsce powinny znaleźć lampki nocne (stojące lub wiszące nad łóżkiem), a także czysto ozdobne – lampy stojące.

Sypialnia może być umieszczona tylko w pomieszczeniu z oknem. Zadbajmy, aby mogło być ono często otwierane zarówno w ciągu dnia, jak i nocy.

Powierzchnia sypialni dla dwóch osób nie powinna mieć mniej niż 16 m², a razem z garderobą lub miejscem na szafę – nie mniej niż 20 m². Tylko na takiej powierzchni można bez problemu postawić łóżko dla dwóch osób, szafki nocne i szafę lub garderobę.

Więcej tematów na blogu

Serta

Serta to amerykańska firma specjalizująca się w produkcji materacy, która została założona w 1931 roku. Jest jednym z największych producentów materacy na świecie i oferuje szeroki wybór produktów, w tym materace piankowe, hybrydowe i sprężynowe. Serta stała się...

czytaj dalej

Sealy

Amerykańskie materace Sealy to nowoczesne, luksusowe materace hybrydowe. Połączenie tytanowych sprężyn z innowacyjnymi piankami daje trwałość, komfort jak nigdy dotąd.

czytaj dalej

Więcej informacji o naszych znakomitych produktach do snu, znajdziesz w naszym sklepie internetowym: salonsnu.pl

Salon materacy Komfort Snu
Wygodny materac - salon z materacami