ZEN & ZEO Dobroczynne właściwości tkanin

ZEN & ZEO Dobroczynne właściwości tkanin

Najnowsze pokrowce jakie wprowadziła marka M&K Foam Cooling oraz Balance oprócz znanych właściwości jakie przedstawiliśmy w poprzednim artykule, pokrowce te zostały wzbogacone naturalnymi minerałami w technologii ZEN i ZEO. Ze względu na delikatność włókien w obu tych pokrowcach, zachowanie higieny było możliwe tylko w niskich temperaturach. Dzięki impregnacji ZEO zachowana jest higiena pokrowca bez konieczności prania w wyższych temperaturach. Z kolei zawarta w pokrowcu nić ZEN chroni nas przed gromadzeniem się ładunków elektrostatycznych.

ZEO – aby zapewnić wysoka higienę materaca bez możliwości jego prania, firma M&K Foam wprowadziła udoskonalone rozwiązanie, które przyniosło oczekiwany skutek. Wykończenie pokrowca w technologii ZEOw naturalny sposób uwalania materiał od przykrych zapachów. Zapewnia komfort i długotrwałą świeżość. Technologia ZEO pozwala na impregnowanie tkaniny na bazie naturalnych minerałów powstałych z krystalizowanych popiołów wulkanicznych. Kryształy w tkaninie tworzą strukturę podobną do plastra miodu, która przyciąga i wchłania wilgoć oraz nieprzyjemne zapachy.

Cechy ZEO:
– naturalne minerały
– komfort i świeżość
– przepuszczalność powietrza

ZEN – pokrowiec ten powstał aby przywrócić naturalny rytm biologiczny, który bardzo często jest zakłócony poprzez codzienny stres i napięcia. Zakłócenie tych procesów bardzo często skutkuje tym, iż nasz organizm w trakcie snu nie regeneruje się w pełni, skutkiem odczuwalnym jest pogłębiające się zmęczenie i rozdrażnienie. Rozładowanie elektryczności statycznej, powstającej np. na skutek tarcia ciała o ubranie, może prowadzić do unormowania się biorytmu i pełnej regeneracji organizmu. Aby to osiągnąć firma M&K Foam zastosowała innowacyjną tkaninę zawierającą nić ZEN, będącą połączeniem przędz poliestrowych i stali nierdzewnej. Metalizowana nić nadaje tkaninie właściwości antystatyczne i powoduje, że ładunki elektryczne gromadzące się na powierzchni ciała zostają bezpośrednio przez materac wchłonięte. Taki proces z pewnością pomoże przywrócić nasz naturalny biorytm, a my będziemy wypoczęci i zrelaksowani. Właściwości antystatyczne będą również pomocne dla osób cierpiących z powodu alergii oraz wszelkich uczuleń na roztocza. Tkaniny z dodatkiem nici ZEN nie przyciągają kurzu, który jest pożywką dla roztoczy. Kolejną bardzo ważną cechą tego pokrowca jest rozładowywanie słabych pól elektromagnetycznych np. z telefonów komórkowych, co pozwala zachować odpowiednio bezpieczny i zdrowy sen.

Cechy ZEN

– właściwości antystatyczne
– regulacja biorytmu
– lepsze samopoczucie
– redukuje przyciąganie cząsteczek kurzu

 Zobacz również nasz artykuł o nowoczesnych pokrowcach Cooling i Balance: SalonSnu.pl/nowoczesne-pokrowce-M&K-Foam-Koło

Zobacz tematy:
Zobacz inne artykuły:

Materace Sealy – opinie

Amerykańskie materace Sealy to nowoczesne, luksusowe materace hybrydowe. Połączenie tytanowych sprężyn z innowacyjnymi piankami daje trwałość, komfort jak nigdy dotąd.